Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi egy boncmester keresete...

Mennyi egy boncmester keresete? Miért nincs róla információ? És érdemes elvégezni, mielőtt egyetemre megyek?

Figyelt kérdés
Nem vettek fel az orvosi egyetemre, sajnos elrontottam a pontjaimat. Patológiára szeretnék egyszer specializálódni, a családomban szinte mindenki orvos, vagy egészégügyben dolgozik és engem is érdekel. Szeretnék addig okj-t csinálni, mellette egy nyelvvizsgát a többletpontért. A Boncmestert okj-t néztem ki, mert a patológus keze alá dolgozik, és hátha még bele is kóstolhatok minimálisan a munkában, mert szeretnék már dolgozni. De elég keveset találtam erről a Boncmester szakról azonkívül. Semmi olyat, hogy mik a lehetőségeid ha elvégezted, hol szerezhetsz munkát és mennyiért. Elég gyér a helyzet itthon, mit ne modnjak.

2018. aug. 30. 23:30
 1/6 anonim ***** válasza:
71%

Én csak azt nem értem, hogy komolyan ennyire buta vagy a témában vagy csak kamuzol, mert gáz szimplán annyit írni, hogy a közelében sem voltál az orvosinak és alapból az OKJ volt a terv?


Orvosira két emelt kell. A két emelt +50 és +50, szóval 100 pontot ad. Ezzel ki is maxoltad a többletpontokat. Szóval tehetsz te nyelvvizsgát, csak nem fogsz érte semmilyen pontot kapni. (Persze jó a nyelvvizsga, csak hát nincs semmilyen pluszpont)


Ha érettségi megvolt, akkor már csak a két fő tantárgy javítása a racionális cél. (Kémia/Fizika-Biosz)


Na persze ez a te dolgod, csak simán is megkérdezhetnéd. A sok mellék kamu nélkül.


Boncmester keresete idehaza a garantált bérminimum körül van.

Azért nincs róla információ, mert nincs szükség olyan sok boncmesterre. Ebből adódóan kihalásos alapon megy az állás szerzés vagy nagyon jó kapcsolatokkal esetleg hatalmas szerencsével.


Érdemes-e elvégezni? Egy ápoló OKJ-val többet érnél el minden téren. Persze nem patológia... de pénzben, elhelyezkedési lehetőségekben és tudásban is sokkal többet tesz hozzád.


Végül: Ha tényleg nem csak kamuztál, akkor hagyj ki egy évet.

Csak az érettségi javítóra tanulj, maximálisan adj bele mindent. S jövőre már kezd is el az orvosit. Minél tovább húzod, annál nehezebb lesz visszazökkeni és visszatérni abba az állapotba, hogy az iskola minden idődet elveszi és nem nagyon lehet mellette dolgozni.

2018. aug. 30. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%
Felesleges OKJ-t csinálnod. Mármint a többletpontokért. Mivel a két emelt érettségiért járó 50-50 ponttal kimaxolod a potenciális 100 pluszpontot. Hogy szakmailag érdemes-e... nem gondolnám. Szerintem ebben az egy évben inkább készülj fel az érettségire tisztességgel. Annak több értelme van.
2018. aug. 30. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az első hozzászólóval, inkább egy ápolói OKJ-t végezz, sokkal többre mész vele. Gyakorlatot is szerezhetsz utána, vagy készülsz a jobb érettségi eredmény elérésére (kémia, biológia).
2018. aug. 31. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A kérdésnek nincs értelme, a két kötelező emelt megadja a 100 pontot, a nyelvvizsga nem befolyásolja az eredményt.
2018. aug. 31. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
53%
abszolút
2018. aug. 31. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Pluszpontot nem szerzel vele, és ha több, mint egy év, igazából csak az orvositól veszel el időt. Inkább készülj a két vagy egy javítóérettségire, szerezz nyelvvizsgát (annyi belefér az érettségikre tanulás mellett, de pluszpontod azért sem lesz. Csak azt is minél előbb, annál jobb, nem az egyetemen vacakolnál vele.)
2018. szept. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!