Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érdemes hazamenni, meg lehet...

Érdemes hazamenni, meg lehet keresni nettó 400-500 ezret data science, big data, business intelligence/analytics területen pályakezdőként?

Figyelt kérdés

Ilyen jellegű külföldi mesterképzés után (+ Corvinus közgáz alapképzés) érdemes hazamenni? Igazából tudom, hogy annyit úgysem fogok kapni, mint amennyit itt ajánlanának (minimum 3000 euro bruttó), de az otthoni árszínvonalat és albérlet árakat figyelembe véve 400-500 ezer fizetéssel inkább otthon maradnék, nem költöznék ki.

Meg lehet keresni nagyobb multiknál ennyit, ahol az sql, python, r meg statisztikai programcsomagok kellenek? Természetesen pénzügyi/üzleti területen, nem szoftverfejlesztő akarok lenni, mivel közgazdász vagyok.



2018. szept. 3. 17:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nettó 400 talán meglenne tanácsadó cégeknél, big4-nál esetleg bankoknál.

Bár én biztos nem jönnék haza ilyen papírokkal, és nem csak a fizetés miatt.

2018. szept. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
71%

"Bár én biztos nem jönnék haza ilyen papírokkal, és nem csak a fizetés miatt."


Hát, igazából nem nagyon tudom, a kérdező hol is van, mert:

"Érdemes hazamenni, meg lehet keresni nettó 400-500 ezret "


Majd ezek után:


"de az otthoni árszínvonalat és albérlet árakat figyelembe véve 400-500 ezer fizetéssel inkább otthon maradnék, nem költöznék ki."


Kérdező, hol otthon maradnál és hol nem költöznél ki?

És honna akarsz "hazamenni"?


Nekem ez egy kicsit zavaros...

2018. szept. 3. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

#2 Amszterdamban mestereztem, Magyarországra mennék haza. Nem tudom mi ezen az olyan zavaros, amikor otthon maradásról beszélek, nyilván Magyarországra gondolok.


#3 Fogalmam sincs miről beszélsz, de az biztos, hogy sürgősen segítségre lenne szükséged...

2018. szept. 3. 17:42
 4/12 anonim ***** válasza:
66%
epam, prezi, mckinsey simán megadja ezt a bért, és szeretik a külföldön mesterezett fiatalokat nagyon, bankokba én nem mennék
2018. szept. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
87%
A 400 nettó szerintem sem lehetetlen Budapesten data science / big data munkakörben, ha valami érdemi tudást tudsz felmutatni hadoop vagy spark nyelven (diplomamunka, házi feladat, külön projekt). Szerintem nem csak a big4 adna ennyit hanem bármelyik jónevű multi.
2018. szept. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
85%

#11 vagyok, most olvastam a kérdés második bekezdését (nem szerernél kifejezetten szoftveres munkát és inkább sql r és python tudásod van)


Ez esetben maradnak a bankok és valóban inkább a nagyok fognak neked ennyi pénzt adni.

2018. szept. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Csak elképzelni tudom, hogy mennyire frusztrált, problémákkal teli életed lehet, hogy 4 órája itt kötekedsz, anyázol egy ártatlan, senkit sem bántó kérdés alatt.

Még mindig fogalmam sincs, hogy ki az a "balázska", az 55%-ossal meg teljesen más stílusunk van. Továbbá hollandul tényleg nem beszélek, de ezt nem is állítottam sehol sem.

2018. szept. 3. 21:21
 8/12 anonim ***** válasza:
70%
A kérdező nehezen lehetne Balázsként anyakönyvezve, mert nuni van a lába közt!
2018. szept. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
84%
Big4-nál szerintem max nettó 300-at adnak pályakezdőnek. 400-at nem hiszem hogy bárhol kapnál, talán 2-3 év után.
2018. szept. 3. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Kérdező, én a helyedben töröltetném a kérdést - nagyjából választ kaptál rá - de ha akarod, kiírod még egyszer - de ezt a borzadályt el kellene innen tünteni. A végére gyakorlatilag 2 ember személyes csatározásává válik - amit privátba éppúgy megbeszélhettek volna, nem ide való.
2018. szept. 4. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!