Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Másfél hónapja dolgozok az új...

Másfél hónapja dolgozok az új munkahelyemen és fel szeretnék mondani, de azt mondták, hogy le kell töltenem a 30 nap felmondásit, mi a teendő?

Figyelt kérdés

2 órára vagyok bejelentve, (ügyfélkapun megnéztem) de én munkaszerződést még nem írtam alá! Ha fogom magam és holnaptól nem megyek be, akkor fordulhat a cég (kis vendéglátóegység) munkaügyire? Illetve ha esetleg kártérítést fizettetnek velem akkor is max a napi 2 órás bejelntett fizetésemhez viszonyítva szabják ki azt, ugye? Egyébként napi 12-13órát dolgoztam..

Vagy szerintetek nem fognak mert megüthetik ők is a bokájukat?



2018. szept. 4. 14:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
62%
Egszerűsítettel vagy szerintem bejelentve. Ez azt jelenti, hogy nincs felmondási idő.
2018. szept. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

De alapvetően azt is alá kell írnom nem?

Attól félek, hogy nem megyek be és aláhamisítják az aláírásom vagy valami. :(

De ez eddig egy nagyon megnyugtató válasz köszönöm!

2018. szept. 4. 14:16
 3/15 anonim ***** válasza:
90%

Amikor elkezdtél itt dolgozni, akkor nem beszéltetek próbaidőről? Mert elvileg 3 hónap a próbaidő, ha így állapodtatok meg, akkor azonnal, indoklás nélkül felmondhatsz.


Ha pedig egyszerűsített foglalkoztatással vagy alkalmazva - napi bejelentéssel - akkor pedig szintén.


Bár nyilván nem volt veled korrekt a cég (2 órás bejelentéssel 12 órázni), de azért előző nap illene szólni, hogy másnap nem mész.

2018. szept. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
87%

Nem kell letöltened.

Nem fognak pattogni.

(egy volt vendéglátós)

2018. szept. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
90%
Az egyszerűsített az aláírásod alapján is létrejöhet.
2018. szept. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
81%
*aláírásod nélkül is létre jöhet.
2018. szept. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
90%

"2 órára vagyok bejelentve, (ügyfélkapun megnéztem)"


Akkor azt is látod, hogy munkaviszonyban, vagy egyszerűsített foglalkoztatottként. Szerintem munkaviszonyban.


A szóban megkötött megállapodás is érvényes, ugyanazok a szabályok vonatkoznak rá, mintha lenne írott szerződésed. A különbség annyi, hogy nem tudod bizonyítani, miben állapodtatok meg, tehát ha a másik fél mást állít, akkor gondok lehetnek. Tehát azt sem tudni, hogy megállapodtatok próbaidőben, vagy sem. Ha nem állapodtatok meg, akkor nincs is, ha megállapodtatok, akkor van, de nem tudjuk, hogy milyen hosszú. Ugyanis 1 naptól kezdve 6 hónap időintervallumon belül bármilyen hosszú lehet.


Mivel azt mondták, hogy le kell töltened a 30 nap felmondási időt, ezért valószínűleg rövidebb próbaidőben állapodtatok meg, mint másfél hónap, vagy egyáltalán nem állapodtatok meg próbaidőben.


Az írott szerződés hiánya csak annyiban gond, ha a munkáltató "szemétkedni" akar, akkor még így is tud, ugyanis nem azt nézik, hogy miért nincs szerződés, hanem azt kell bizonygatni mindenkinek, hogy mi volt a megállapodás alapja. A szerződés hiánya ilyen esetben némi "mulasztás" a munkáltató részéről, de így is fennáll a munkaviszony, tehát a joghatásokat ez nem befolyásolja. Ha befolyásolná, akkor bért sem kellene fizetnie a munkáltatónak, ha ő éppen úgy gondolná.


Te jobban ismered a vezetőséget, mint mi. Ha bevállalod, bepróbálkozhatsz náluk, hogy rögtön mész tovább, hátha nem lesz belőle gondod. Mi ezt helyetted nem tudjuk eldönteni. Volt egy előttem szóló "vendéglátós", biztosan jártasabb a gyakorlati dolgokban. :)

2018. szept. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszi a sok választ, kedvesek vagytok!

Megnézem ügyfélkapun akkor, hogy voltam foglalkoztatva.

2018. szept. 4. 14:49
 9/15 A kérdező kommentje:

Ha ügyfélkapun a letöltött excel táblázat azt írja, hogy *az adatbejelentés jellege: V vagy pedig azt, hogy U, az mit jelent?

Mert előző munkahelyemen ahol korrekt volt minden ott van 'V" a mostanin pedig "U"

Illetve hol látom, hogy hogy foglalkoztattak? A letöltött excelben nem írja.

Bocsi a szőke kérdésekért.

2018. szept. 4. 14:54
 10/15 A kérdező kommentje:
mármint, hogy egyszerűsített foglalkoztatottként vag, sem.
2018. szept. 4. 14:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!