Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mekkora hátrányom van Németors...

Mekkora hátrányom van Németországba jelentkezni gépészmérnökként, ha a német nyelv csak alapszinten megy?

Figyelt kérdés
Angolom felsőfok szintű, a német bőven középfok alatt van, de az alapok megvannak.

2018. szept. 4. 21:40
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Ha 1-2 hónapot rászánnék, lehet, hogy el tudnám érni a középfok szintet, de az még mindig messze van az anyanyelvi szinttől.
2018. szept. 4. 21:47
 2/16 anonim ***** válasza:
Szerintem a meg se próbáld kategória.
2018. szept. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
0%
Gépészmérnökként nem tudom pontosan. Én mérnök informatikus diplomával, rongyos 1 éves tapasztalattal kapok évi br. 120 000 Euro-s bérajánlatokat Németországból, és mindenhol kihangsúlyozzák, hogy NEM kell német nyelvtudás, viszont egy erős angol igen, és egy diploma.
2018. szept. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Gépészmérnökként hatalmas hátrányod van. Persze ott is vannak multik, így a feltételek az iránymutatóak.
2018. szept. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Csak 120 ezer euró... Nekem 5000 milliós ajánlata van 4 hét tapasztalattal
2018. szept. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Próbáld meg. Veszteni valód nincs. Mérnökökből elég nagy a hiány.
2018. szept. 4. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
47%

Németországban ennyi az annyi, bármennyire is meglepő. Engem is meglepett elsőre a bruttó 120 000 Euro egy koszos kis szoftverfejlesztő fiúcskának. De aztán ebből még le kell vonni a többkulcsos német adót, az kb. ennek a fele, egyből már csak évi 60 000-et kapsz kézhez. Ha így nézzük, nem is olyan sok havi nettó 5000 Euro.

A lakhatás nem sokkal több már Berlin-ben mint Budapest-en. A bolti árak is ugyanott vannak. Összességében még mindig baromira megéri kimenni. Persze, ha a munkahelyedre nem is, de a boldogulásodhoz a társadalomban azért kell egy alap szintű német nyelvtudás amire már tudsz építeni. A többi meg majd úgyis hamar rád ragad pár hónap alatt, csak az alap kell.

2018. szept. 4. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Elküldnetnél egy konkrét ajánlatot privátban ahol 120K-t kínáltak Berlinben. 60-70K-nál többet nem igazán akarnak nekem sehol se adni, nettó 3000-3500-ért meg már annyira nem éri meg kimenni.
2018. szept. 5. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Kerdezö, a jo nemet D-ban elengedhetetlen, plane egy mernöki allasra. De probalj elküldeni palyazatokat,ird meg, hogy nemetül sajnos nem tudsz (alapfok gyakorlatilag a semmi), de angolul jol, akkor fogod latni, hogy mi a reakcio.


A 3-as nem stimmelhet a 120K-val, az atlag evi brutto 60-70K,itt lathato: [link] 120K az LEHETETLEN!

2018. szept. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem ezek nettó bérek, amit linkeltél. Ha bruttó lenne, akkor ennyi pénzért egy utolsó román se menne. Így könnyen lehetséges a bruttó 120k, mert ezek szerint te nem ismered a német adórendszert.

Mellesleg ismerősöm pl. hollandban hegesztőként megkeres 4000 Euro-t, (jó hegesztőként, teszem hozzá), akkor szerinted egy szoftverfejlesztőnek lehetetlen a havi nettó 5000 Euro? Ne hülyéskedj már. Olyat is rengeteget ismerek aki ennyit keres kint. Sőt olyat is aki a tengeren túl (forintosítva) havi 4-5 millió forintnyi dollárt, persze tapasztalt fejlesztőként.

2018. szept. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!