Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kinek mi a véleménye a Magyaro...

Kinek mi a véleménye a Magyarországon is munkahelyet biztosító multikról?

Figyelt kérdés
2018. szept. 5. 13:42
 1/9 anonim ***** válasza:
27%
A fizetéseiket elnézve valami szaros afrikai gyarmatnak néznek minket.
2018. szept. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
63%

Nyilván modernkori gyarmatosítás, hogy (szó szerint) harmadannyiért dolgoztatnak embereket, mint ugyanolyan pozícióban valakit az anyaországban.

De ettől függetlenül nekem nincs bajom velük, mert ha van aki ennyiért is elvállalja, akkor miért ne?

Akinek ez nem tetszik, az meg kimegy (vagy már kiment) külföldre. Megteheti, mert szabad munkaerő áramlás van az EU-ban. Ennyi.

2018. szept. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én már régóta csak multiknál keresek munkát. vállalati kultúrában, az emberekkel való bánásmódban magasan a magyar cégek felett vannak (tudom, van tapasztalatom arról az oldalról is)

Az igaz, hogy kevesebbet fizetnek, de hát ez már csak így működik. Én konkrétan tudom, hogy a kinti kolléga fizetésének a 40%-át kapom, mert megbeszéltük ezt is, amikor átvettem tőle a munkát. Nem nagy titok, hogy költségcsökkentés miatt mennek a pozíciók a világ másik felére. De amíg ez a pénz így is jóval a magyar átlag felett van, és remekül megélünk belőle, nem panaszkodom miatta.

2018. szept. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Az a véleményem, hogy soha nem dolgoznék KKV-nak, csak mulitnak. Hogy miért? Mert:

- Lehet kevesebbet fizet, mint a német kollégáknak, de még mindig jóval többet, mint a magyar cég és nem is sumákol, fizet zsebbe vagy trükközik a szabival / táppénzzel

- Lehet a vállalati kultúra nem olyan szofisztikált, mint a németeknél, ahol egy hosszú betegség után először csak heti 2, majd 4 órát kell dolgoznod amíg "visszarázódsz", de még mindig fényévekkel a közszféra meg a tipikus magyar vállalkozások felett szárnyal. Normális felszerelés, normális bánásmód

- Van fejlődési lehetőség és jóval kevesebb az urambátyám pozíció

2018. szept. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Èn imàdom,csak multinàl tudom elkèpzelni magam.

Karrierlehetősèg,tovàbbkèpzèsek.

Magyar cègek 90%-a kuka.

2018. szept. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet sírni, hogy gyarmatosítanak, meg hogy harmadannyiért dolgoztatnak itt, mint az anyaországban, de még az a harmadannyi is jóval több, mint amennyit néhány pofátlan magyar vállalkozó szokott adni... több százezer magyar diplomás/frissdiplomás fiatalt (még bölcsészeket is, vagy akár diploma nélküli embereket is) emberi bérért alkalmaznak, akiknek ezek a cégek nélkül lehet a meki lenne az egyetlen opció. Végigépítették a Váci utat meg konkrétan fél Budapestet luxusirodákkal, nyugati körülmények közt lehet dolgozni, de ha valakit nagyon zavar a "gyarmatosítás" nem kötelező ott dolgozni.
2018. szept. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
43%

Nem azt mondtam, hogy a magyar vállalkozó jobb, írtam én ilyet? Hát, dehogy írtam. Amikor még én is Magyarországban gondolkodtam, én is így voltam vele, hogy ha megláttam, hogy magyar tulajdonú a cég, akkor ott zártam be az álláshirdetés ablakot azzal a lendülettel. A magyar vállalkozó ill. a magyar tulajdonú cégek sokkal zsiványabbak mint a multik, ez tény. Szóba sem állnék magyar vállalkozóval. Ha már Magyarország akkor multi, ez tiszta sor. DE, azóta már arra is rájöttem, hogy a magyarországi multi is egy nagy lenyúlás. Nem találtam indokot rá miért dolgozzak harmadannyi pénzért, amikor a megélhetés árszínvonala már közelít a nyugatihoz?

Akkor meg már mi értelme itthon maradni azon kívül, amikor minden multihoz már tárgyalóképes angol kell (legalább)? Miért ne dolgozzak már akkor rendes bérekért, az anyacégnél?

2018. szept. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

10 év multilét után azt mondom hogy a fizuk még mindig ott a legjobbak szinte, amit az én gyomrom már nem bírt, az a töketlen főnökök tömkelege, zéró konkrét stratégia csak bullshit és költségcsökkentés, nem ember vagy csak egy szám, és pár év alatt repetitív lesz a meló, mert a cégek ritkán fejlődnek igazán.

Cserébe mindenhol és a cégek között is van öregfiúk klubja, ahol ha benyalod magad, szépen jutsz előre. Ha meg női vezető valaki, általában tök aggresszívvé válik.


Ha valaki bemegy végigülni/netezni a 8 óráját, nem rossz, nekem ez nem volt elég.


Vicces mert sokan kimenekültünk egy nagy presztízű magyar céghez. Most itt elhinteni a multis gondolkodást nem egyszerű, de a csapat szuper.

2018. szept. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, nem számítottam arra, hogy ennyi érdekes gondolatot osztotok meg.


2 éves multis tapasztalatom van (1 év/cég), és most lesz utolsó évem Számvitel MSc-n. Eddig eléggé vegyes érzések vannak bennem a témával kapcsolatban.


Általánosságban elmondható, hogy gyönyörű környezetben dolgozunk és segítőkészek a kollégák. A gyarmatosítással nem értek egyet, ugyanis pont, hogy rengeteg munkahelyet teremtenek és kifejezetten korrektek az elszámolást illetően (a bér mimden hónap utolsó munkanapján megjött a számlámra, nem volt ügyeskedés a túlórákkal, stb). Sajnos a főnökök hajlamosak azt gondolni, hogy élet-halál urai (nem mindegyik mondjuk), de ami a.leginkább elkedvtelenít, az a monoton munkavégzés. Mivel eddig csak SSC jellegű munkákat végeztem, így nem mondom, hogy mindenhol ez megy (remélhetőleg komolyabb munkakörben pl tanácsadás jobban ki lehet teljesedni), de az biztos, hogy többet monoton munkát nem vállalok el, nagyon lélekölő.


Gondoltam a külföldi multi dolgon is, de szerintem hosszútávon nehezen viselné az ember, hogy teljesen egyedül van, és ha a munkatársak sem befogadóak, akkor egyenesen rémálom válhat belőle.


Aki dolgozik külföldi multinál, mi a véleménye, hogy érzi magát?

2018. szept. 6. 12:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!