Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi ez a papír fétis, ami a...

Mi ez a papír fétis, ami a magyar cégeknél uralkodik?

Figyelt kérdés

Mindenki mocskolja, büfészakozza, kamuegyetemezi a másik ember egyetemét, és sajnos ez nem csak internetes fórumok szintjén ragadt meg. Hallottam már olyat, hogy az interjú első 5 perce azzal telt, hogy arrogáns megjegyzéseket tettek, hogy járhatott volna jobb egyetemre is az illető.

Tényleg attól fog függni, hogy ki milyen jó munkaerő lesz, hogy 18 évesen milyen érettségit írt, és hogy melyik egyetemre gondolta jónak jelentkezni fiatal fejjel?

Külföldön ez miért nem megy?

Warren Buffet pl. amerikai viszonylatban egy teljesen noname egyetemen végzett, még az SZTE is megelőzi, mégis elismerik, hogy a világ egyik legjobb befektetési guruja.



2018. szept. 5. 14:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem az olyan interjún ahol a pályázó végzettségét kezdik pocskondiázni, mosolyogva fel kell kelni és tovább állni. Mert az olyan cégen belül valami nagyon nagy gáz lehet.


Egyszer volt a részlegvezetőnek egy a munkára való felvételtől teljesen irreleváns negatív megjegyzése. (nem ez volt de kb ilyen színvonalú hogy "hát bizonytalan vagyok hogy rámondjam-e az igen, mert nem szürke a nyakkendője hanem fekete") A hr vezető szólt rá hogy azért kapjon már a fejéhez hogy mit hord össze.

2018. szept. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
én meg hallottam, hogy valakit azért nem vettek fel, mert görbe volt az orra...te személyesen tapasztaltad ezt a saját bőrödön? mert én is mindent állíthatok, lényeg, hogy legyen egy kis köpködés...
2018. szept. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
18%
Igen konkrétan velem történt meg...
2018. szept. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
15%

Hát bölcsész vagyok, 8 éve önképzett informatikai projektmenedzser, még mindig kapom a szájhúzásokat. :D

Dolgoztam pár évet Lean- Six Sigma metodikával, de volt hogy egy egész jó interjú végén fintorogva kérdezte meg a csaj hogy és arra nincs képesítésem? Nincs, mondom, de felsoroltam 3 projektet és mondom adok referenciát is.

Nem hívtak vissza, utólag kiderült egy közös ismerőstől hogy az a csajt az interjún az előző cége, a GE nyomta át az alap vizsgán Lean-6s-ből, de azért nagy volt az arca rá. :D

Oda se neki, akik ilyenek, nem jó munkahely.

2018. szept. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Estádio de Felchút ***** válasza:
0%

Kívánom, hogy egy önképzett sebész vegye ki a vakbeledet, koma :D


Viccet félre: ez nem fétis.

Az ilyen wannabe, "értek én mindenhez IS" szagembereket én is fenntartással kezelem.

Valahogy nem tudok komolyan venni egy bölcsész IT projmant, ne is haragudj. Nem azt mondom, hogy doktorátus kell a projektmenedzsmenthez (legalábbis ezen a szinten), de azért mérnöki, vagy programozói diplomával valahogy hitelesebb az illető.

Tudom, lehet menedzselni azt is, amiről fin..fogalmad sincs; persze, puha fässzal is lehet kefélni, csak az nem teljesen az igazi.


A Szegedi Tudományegyetem pedig kimondottan jó, nem igazán értem, mi a bajod vele.

2018. szept. 6. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Látom ebből a kérdésből sem értettél semmit, bár már megszoktuk a kretén viselkedésed a gyakorin.

Csak hogy viszonozzam a jóindulatod, kívánom, hogy ne engedd magad megműttetni egy orvossal, akinek nem a Semmelweisről van az orvosija, hanem máshonnan.. inkább kinlódjál.

2018. szept. 6. 10:03
 7/11 anonim ***** válasza:
52%

Én két fő problémát látok. Az egyik az, hogy az elmúlt évtizedben a hazai munkáltatók el voltak kényeztetve, jócskán túlképzett munkavállalók közül válogathattak. Tapasztalt, ügyes, önálló szakmunkások álltak be a gyártósor mellé minimálbéres droidmunkára, mérnökök jelentkeztek tömegével technikusi pozíciókra, ilyen-olyan BSc diplomások tülekedtek betanított irodai adminisztrátori állásokért, közgazdászok repültek rá az elemzőnek csúfolt Excel-huszár munkákra - a munkáltatók meg hozzászoktak ehhez. A fizikai munkakörökben már lassan mennek lefelé a bazi nagy elvárások, de irodába még mindig nem nagyon vesznek fel olyat, akinek nincs diplomája, mer' az hogy néz már ki.

A másik probléma az, hogy itthon a HR-t, mint fogalmat vagy nem is ismerik, vagy nem jól alkalmazzák. A HR egyet jelent a személyüggyel: beléptet, kiléptet, bérszámfejt, intézkedik. Kell oda egy amolyan érthetetlen művészlélek nagyfőnök meg sok 20-as, 30-as, bomba testű nő, aztán majd csak történik ott valami. Szakember meg nem kell oda, csak akadályozza a munkát. Mivel az interjúztató, legyen az akár a nagyfőnök (mindenhez IS ért), akár a HR erre szakosodott kollégája, nem képes felmérni a jelentkező képességeit (hiszen nem ért hozzá), ezért marad az ősi megoldás: papír legyen, minél több papír, mert akkor okos és sok mindenhez ért. Ja, és a fizetési igénye a lehető legalacsonyabb legyen, illetve természetesen hajlandó legyen ezért az egy, minél alacsonyabb fizetésért 3-4 ember munkáját végezni.

2018. szept. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Estádio de Felchút ***** válasza:
67%
Te koma, nem lehet, hogy a viselkedésed miatt tirpákok veled az interjún?
2018. szept. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Te meg nem azért vagy egy munkanélküli, aki egész nap itt okoskodik, mert egy gyökér vagy? Koma
2018. szept. 6. 20:23
 10/11 anonim ***** válasza:
31%
Agyvérzést ne kapjál koma.
2018. szept. 7. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!