Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hays Salary Guide-hoz hasonló...

Hays Salary Guide-hoz hasonló fizetésekről szóló összesítőt hol vagy miben találok turizmus, utaztatás területére vonatkozólag? Melyik állást kellene megcélozzam? Többi lent.

Figyelt kérdés

Nagyon érdekelne, hogy mennyit kereshet Budapesten pl.


- reservation agent (foglalási munkatárs)

- utazásszervező (akár kisebb irodákban, akár nagyobb nemzetközi cégeknél, mint pl. Tumlare)

- travel agent, travel coordinator

- repülőtéri office dolgozók (pl. flight ticket representative)

- vagy Customer Service/Support területen dolgozók pl. az Agodánál, booking.com-nál, Tumlare-nél, stb...


Van a Glassdoor, de ott általában nem látni a magyar vonatkozást, én pedig Budapesten keresnék a fentiekhez hasonló jellegű, vagy éppen azok közül munkát, mert ezek érdekelnek, ezt szeretném csinálni.


A problémám az, hogy a fővárostól 70km-re élek, nulla értelmes lehetőséggel munka terén és már vállalnám az ingázást is (autóval tudnám megoldani, mert a tömegközlekedés is rossz innen), csak nem tudom, hogy melyik irányba induljak el pl. a fenti álláslehetőségek közül, melyik fizetne úgy, hogy megérje ennyit ingáznom időben és pénzben is.

Amúgy van jelenleg más területen munkám, de nagyon keveset fizet (120e) és nem is szeretem. Turizmus diplomám van és az angolt részesítem előnyben munkavégzés során.


Bármilyen jellegű tippet, ötletet, tanácsot szívesen veszek. Köszönöm! :)



2018. szept. 6. 12:17
 1/7 A kérdező kommentje:
Senki többet?
2018. szept. 15. 16:29
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia! 6 éve dolgozom a szállodaiparban, így tapasztalatból tudok válaszolni.

Budapaest 4*-os hotel:

- reservation agent: 150-200 nettó

- ilyen kategóriában a recepciósok (jattal együtt) jobban keresnek, ha nem zavar a hétvégi és több műszakos munkavégzés, akkor azzal anyagilag jobban jársz

- pár év után előrébb tudsz lépni más pozícióba, de ha nem leszel csapatvezető vagy igazgató akkor a bejelentett fizu 300 nettót nem igazán fogja meghaladni

Angol + 1 idegen nyelv szokott lenni a feltétel, a diploma nem kötelező.

Customer Service a booking/agoda hasonló cégeknél magasabb fizut ad, ott kb 250 a jellemző

A Tumlare utazászervezőként 3-4 éve 180 nettót adott (egy volt kolléganőm dolgozott náluk), azóta egy kicsit valószínű növeltek a fizetésen.

2018. szept. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Szia,

Köszönöm szépen a választ, végre valaki! :)

A reservation nagyon érdekelne, meg csináltam is már (csak távmunkában, de szállásadás területen), viszont max 200-ért nem érné meg feljárnom Bp-re ezek alapján. Hotel recepciós is voltam már, igaz kisebb vidéki szállodában, de az már nem vonz, mert nem érzek benne elég kihívást. Igazán szállodába se szeretnék már menni, jobban érdekelnek az "irodai-utaztatásos-turizmusos-online oldalas-szállásadásos, de nem feltétlenül hoteles" :D lehetőségek, csak nem tudom, hogy hol kapnék meg annyi pénzt, hogy megérje (anyagilag) feljárnom Bp-re.


Egyébként nem gondoltam, hogy a Tumlare csak ennyit fizet, valószínű most sem fizet sokkal jobban.


Mit gondolsz, van valahol esély rá, hogy hasonló területen nettó 300 körül kapjak a fentiek alapján? (Ha ez már cafeteriával ennyi az is jó, úgyis bevásárlásra költeném, nem utazgatásokra vagy luxus dolgokra.)

2018. szept. 29. 14:13
 4/7 anonim ***** válasza:
Tapasztalattól függ szerintem. Feleségem 12 éve szállodaiparban dolgozik, pontosabban egy magyar, belvárosi aparthotelben, ami eléggé forgalmas. Ő határozza meg a szobaárakat, sok szobatípus, foglaltság, szezon, stb alapján, a lényeg, hogy 100%-hoz közeli legyen a telítettség minél nagyobb profit mellett. Ő is és a hasonló munkakörben dolgozó ismerősei, volt kollégái szintén kisebb, 30-40-50 szobás magyar szálláshelyeken 3-400 nettót megkeresik (forgalmas időszakban még többet is), de jellemzően nem full bejelentett a fizu és jutalékos jellegű egy része, ami szezontól függő (télen pl kevesebb a fizetés a kisebb forgalom miatt). És ezekhez a fizetésekhez azért már jópár év rutin szükséges. Anélkül szerintem ez a 200-250 ezres fizetési sáv lehet max a reális. De multicégekkel, külföldi nagy szállodaláncokkal kapcsolatban nincs első kézből információm sajnos.
2018. szept. 30. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a részletes választ, hasznos volt, sokat segítettél! :)


Várom a további véleményeket, tapasztalatokat!

2018. szept. 30. 16:53
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Az első válaszoló vagyok.

A 300 nettót szállodában szobafoglalási területen tényleg csak sok éves tapasztalattal és egy kis szerencsével tudod megkeresni.

Ilyen fizetési sáv inkább az SSC munkakörökben reális, tudom, ennek semmi köze a turizmushoz, de nagyon sokan a szállodai munkakörökből ilyen helyekre váltanak épp a fizetés és a korrekt háttér, bejelentett munkaviszony miatt (Vodafone, British Telecom, stb...)

2018. okt. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Azért nagyon szomorú, hogy a fővárosban csak ennyit lehet keresni. Az ember elvégzi az egyetemet, tud több nyelven, aztán nincs rendesen megfizetve. Ráadásul, hogy ki sem írják a hirdetésekben a fizetést és úgy kell kutatni az interneten a fizetéseket, hogy az ember még véletlenül se bukkanjon rá. Hát hogy lehet így mégis szakmai jövőt tervezni???
2018. okt. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!