Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Két osztrák Bachelor végzettsé...

Két osztrák Bachelor végzettséggel,33 évesen tapasztalat nélkül nagyon rosszak az esélyeim Magyarországon?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Két bécsi diplomáról gondolom mindenkinek az jutna az eszébe, hogy juj de jó neki. Nos...most fogok végezni az egyetemeimen Bécsben (Bachelor), az egyik kommunikáció, a másik turizmus szak és az egyetemi éveim alatt EGYETLEN munkát sem találtam a szak(ok)ban... Hiába a felsőfokú német és angol nyelvtudásom, ez a munkáltatóknak nem elég. Nem egy üzenetet kaptam vissza, hogy nekik "anyanyalvi német" kell. Máshonnan azt kaptam vissza, hogy sajnálják, de a nevem rosszul mutatna (Galambosi a vezetéknevem). Teljes elkeseredettségemben a férjemmel úgy döntöttünk, hazamegyünk Magyarországra, hátha nekik nem kell "anyanyelvi német vagy angol munkavállaló". Én az egyetemet 26 évesen kezdtem, mert előtte Stewardess-ként dolgoztam folyami hajókon és a mesterszakot akkor már otthon csinálnám meg turizmus-menedzsment szakon. Mire végezni fogok, taposni fogom a 33-mat. Mi még Bécsben lakunk ezért is kérdezlek titteket: Ha hazamegyek és elvégzem a mesterszakot, lesz még esélyem a turizmus szakon belül munkát találni, ha 33 évesen nem lesz tapasztalatom?

2018. jún. 25. 21:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
45%
Mi lett volna, ha normális szakon tanultál volna pl. villamosmérnök?
2018. jún. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Mi a baj a turizmus szakkal? Én csak normális választ szeretnék kapni a kérdésemre!
2018. jún. 25. 22:24
 3/16 A kérdező kommentje:
Azonkívül szerintem mindenki azt tanulja, ami érdekli!
2018. jún. 25. 22:24
 4/16 anonim ***** válasza:
73%
Nemhinnem hogy sok eselyed lenne. Turizmus szakon 23-25 eves palyakezdok alig talalnak munkat.
2018. jún. 25. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Annyira rossz otthon az a szak???
2018. jún. 25. 22:32
 6/16 anonim ***** válasza:
74%
Az egyik lehető legrosszabb.
2018. jún. 25. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
71%
Feleségem turizmus szakos (BGF) diplomával 4-500 nettót keres. Igaz, 12 éve a szakmában van, recepción kezdte, most értékesítési vezető. Szóval szerintem a nyelvtudásod és a stewardess tapasztalatod, végzettséged miatt simán bekerülhetsz valami jó helyre front office munkakörbe, onnan pedig ha jó vagy és szerzel némi tapasztalatot, lépkedhetsz feljebb back office vonalon, menedzsmentes végzettséggel akár vezetői szintre is. Önmagában már a folyékony némettudásod hatalmas előny, amit biztos, hogy honorálni fognak a szakmában, mert nem annyira elterjedt dolog.
2018. jún. 25. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm 7-es a válaszod, már kezdtem lassan elásni magam. Én is a BGF-en akarom elvégezni a mestert, csak a korom miatt vannak aggályaim, mert nem tudom, hogy Magyarországon hogy vannak azzal, ha esetleg 33 évesen kezdeném a tapasztalatszerzést a Front Office-on. MIndenesetre köszönöm a löketet.
2018. jún. 25. 22:48
 9/16 anonim ***** válasza:
Ne a gyakori kérdéseken próbálj meg önbizalom löketet szerezni, itt mindenki szart sem érő büfészakos, aki nem szoftverfejlesztő :D Én speciel mérnök vagyok, de nem érzem úgy, hogy a te paramétereiddel ne tudnál könnyedén munkát találni az idegenforgalmi szakmában. Akár back office munkaköröket is megpályázhatsz, de recepcióra, komolyabb szállodákba is szerintem felvennének. Vagy a német nyelvet kihasználhatnád valamilyen német érdekeltségű turisztikai cégnél (pl. TUI).
2018. jún. 25. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Nme önbizalom löketet akartam szerezni, csak az előtted írók nem írtak valami pozitívat én meg nem tudom, milyen a helyzet a pályakezdőknek Magyarországon. Mást meg nem ismerek, csak a gyakorikérdéseket :)
2018. jún. 25. 23:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!