Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Leszámolta munkahelyén a...

Keret0 kérdése:

Leszámolta munkahelyén a haverom másnap kifizették a szabadságaival együtt,10. -én viszont megint kapott fizetést. Köteles szólni érte? Illetve vissza küldeni a pénz?

Figyelt kérdés

2018. szept. 7. 19:31
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
HA nem jár neki, akkor mindenképpen vissza kell küldeni, különben nemcsak azt kell majd visszafizetni, hanem adott esetben büntetést meg kamatot is!
2018. szept. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Épp csak azt nem írtad le, hogy mikor számolt le a "haverod"?

Amúgy meg most 7.-e van, azt mondod, 10.-én megint kapott fizetést - azóta majdnem 1 hónap eltelt, eddig nem tűnt fel senkinek, meg eddig nem zavarta?

2018. szept. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Bocs!Nem voltam valami pontos most 3.-án számolt le, 5.-én kapott fizetést meg ma is 7.-én
2018. szept. 7. 19:51
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha 3-án leszámolt és 5-én kapott fizetést, akkor az nyilván az előző hónap volt. De lehet, hogy 7-én az e havi, 3 napot kapta meg.

Ha mindkétszer egyforma nagyságú fizetést kapott, akkor nyilvánvalóan tévedésből utaltak 2 x és akkor igen, vissza kell utalni. Tisztességesebb lenne rákérdezni a munkahelyen és ha jogtalan, akkor visszafizetni

2018. szept. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%

Mondd meg haverodnak hogy feltétlenül kérdezzen erre rá, mer valószínű tévedett a bérszámfejtő ami előbb utóbb kifog derülni és mivel ő nem jelezte így simán behajthatják rajta. Legjobb esetben is felkeresik hogy azt az összeget adja vissza, ha nem tesz eleget bíróságra is kerülhet az ügye ahol nem csak azt a pénzt kell vissza adnia amit így kapott véletlenül, hanem a kamatát is, illetve az eljárás költségét is, amivel igen csak sok pénztől eshet el.

Ha ő ennek utánajár, rájuk kérdez hogy most akkor ez hogyan van, és ha kiderül hogy jogosan kapta valami oknál fogva a biztonság kedvéért kérjen erről is bérpapírt, nehogy utólag meg követelőzzenek rajta mert akkor igazolni nem fogja tudni hogy jogosan kapta-e vagy sem, és akkor is megszívhatja.

2018. szept. 7. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
54%
igen, szólnia kell és visszafizetni
2018. szept. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek mindkét fizetés teljes havi volt.
2018. szept. 7. 20:03
 8/8 anonim ***** válasza:
Ige, KÖTELEZŐ szólnia és megkérdezni, mennyit utaljon vissza, ugyanis időarányosan nyilván jár neki valamennyi fizetés a mostani hónapra.
2018. szept. 8. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!