Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egyetemen eltöltött időből...

Egyetemen eltöltött időből lekamuzni mennyire rizikós? Utána tudnak nézni?

Figyelt kérdés

Igazából max. 2 tantárggyal volt problémám, de az mind olyan volt, hogy más tantárgyak épültek rájuk, keresztfélévben nem indultak... szóval jól megszívtam, plusz voltak passzív féléveim is.

Nem voltam rossz tanuló, 4-es lett a diplomám minősítése, a GPA is akörül van, de azért elég csúnya, hogy a 3 éves képzés dupláját kéne beírnom..

Ha a cv-ben lecsippentek 1-2 évet, rá fognak jönni? Azt még interjún ki tudom magyarázni, hogy családi okok miatt volt passzív félévem...



2018. szept. 7. 20:55
 1/7 anonim ***** válasza:
88%

Igazából ha neked ettől nyugodtabb lesz a lelkivilágod, akkor csippentsél le belőle, nem hallottam még olyan cégről, aki kérte volna a leckekönyvet.


Infó, mérnöki szaknál nincs jelentősége, ismerek olyat, aki 8 év alatt csinálta meg, rendesen bele is írta a cv-be, és egy interjún sem kérdezte tőle senki sem, hogy ez mi...

2018. szept. 7. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
Ne írd bele a kezdő időpontot csak a diplomázás évét.
2018. szept. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
88%
Ahogy a #2 mondja, csak a diploma éve elég
2018. szept. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
És ha közben paszivaltattal, mi közük van hozza? Mond azt h azért ennyi mert volt néhány passzív féléved, csa
2018. szept. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem 2 opció van:


1. Ahogy írták, csak a végzés évét írd bele, így kevésbé feltűnő, bár így is utána tudnak számolni 2 perc alatt, hogy az mennyi év is.


2. Ha mégis felmerülne a kérdés, akkor kell biztos fedősztori. Utaztál, dolgoztál. Részemről jobban hangzik az, hogy valaki világot látott, vagy dolgozott, mint az, ha már rögtön a családi problémáival indít.


Alapból nem jó dolog ilyen negatív dologgal indítani, másrészt a "kimagyarázom" meg "családi okok" számomra egy olyan ember képét vetítik ki, aki nem képes a saját tetteiért felelősséget vállalni és inkább másokra hárít. Akkor már inkább legyen őszinte és mondja meg, hogy éppen szart bele az egészbe, vagy elcsúszott ezen és kész. Nem egyedi eset a bukás és még mindig jobb a nyers őszinteség mint az átlátszó magyarázkodás.

2018. szept. 12. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

# 5


Azt mondod, hogy legyen őszinte, te hazudja azt inkább, hogy utazott, nem családi okok miatt passziváltatott, mert csak másra tereli a felelősséget.

Jó HR-es lennél, mindenbe bele tudsz kötni és semmi sem jó. :D

2018. szept. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem azt mondom hogy semmi sem jó.


Csak azt, hogy ha már kifogásokat keres, és hazudni akar akkor inkább pozitív hangvételűeket keressen. Vagy legyen őszinte, még mindig jobb mint egy rossz kifogás.


Alapvetően persze úgy vagyok, hogy szarból nem lehet várat építeni, nem lehet a semmiről hazudni, nem árt ha van valami alap, amit "megszépít" az ember.

2018. szept. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!