Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pályakezdő informatikusként...

Pályakezdő informatikusként mennyi a reális nettó jövedelem?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Egy szakmai informatika érettségivel illetve egy rendszergazdaiokj-vel rendelkezem. Persze tudom hogy sok mindentől függ. Viszont mivel kisebb cégeknél voltam interjún nemtudom mennyi az amit mondhatok fizetésnek illetve mennyi a reális bér. Ezután mérnökinformatikus diplomát szeretném megcsinálni. Ha meglesz ez a dokumentum azzal mennyi lehet a pályakezdő fizetés átlagosan? A terület ami felé legjobban érdeklődök a hálózatok, rendszer-üzemeltetés, de a programozás és a webprogban is el tudnék helyezkedni. Érdekelne ki mit tud, esetleg mik a tapasztalatok.

2018. szept. 11. 23:02
 1/7 anonim ***** válasza:
73%
Ez most annyira relatív, hiszen nem mindegy hogy milyen cégnél. Ha mondjuk egy lepukkant vállalkozásnál, magánszemélynél egy kőkorszaki salgó-s webszerverrel minimál bérért vagy multinál ennek a duplájáért vagy többért. Például az sem mindegy hogy hol, a fővárosban vagy vidéken. Vidéken jóval kevesebbet fizetnek amúgy. Ne kérdezd miért, így van.
2018. szept. 12. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
16%
Bruttó 300 (nettó 200) vagy ha nagyon értesz valamihez akkor akár több is.
2018. szept. 12. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%
Ez az informatikus egy elég nagy gyűjtőfogalom. Találj egy irányt és abba műveld ki magad, akkor egy nagyobb cégnél jól kereshetsz. Amúgy egyetemen érdemes lenne a robotika és az automatizált rendszerek felé menni.
2018. szept. 12. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Idegen nyelven tudsz?
2018. szept. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Egy átlag közepes méretű cég rendszergazdának kb nettó 150-160-ért foglalkoztatna Nyugaton. De ha mondjuk Borsodban laksz, lehet csak nettó 120, erről nincs infóm. Ha lenne diplomád, és egy multihoz el tudnál menni Pesten, a nettó 300 kezdőfizetés meglenne.
2018. szept. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Értem, rendben van.

Persze sok iránya van.

Igen angol középfokú nyelvvizsgavan.

Természetesen Pesten nézek munka után. Két kisebb céghez mentem eddig. Az egyik minden extra juttatás nélkül 250 nettó, a másik benzintámogatással nettó 200. Ez jelenleg hálózati üzemeltetés. Viszont ha elkezdem a főiskolát és sikerül a mérnök diploma, azzal remélem el tudok helyezkedni akár több fizetésért is. De akkor ha ezt a pénzt kapom nettóba főleg kezdőként, akkor az elég jónak mondható?

2018. szept. 12. 17:21
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem rendben van. Kezdőként ha semmi extrát nem tudsz korrekt a 200-250. Az a lényeg, hogy kezd el gyűjteni a tapasztalatokat aztán 1-2 év múlva te is tisztábban látod mennyit érsz. Például mert egyre gyakrabban hívnak fel fejvadászok és ők tapasztalataim alapján nyíltabban beszélnek pénzről is.
2018. szept. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!