Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » El tudok menni 18 évesen 3,5...

El tudok menni 18 évesen 3,5 tonnás furgonra (megvan a B kategóriás jogositvány) 8 általánossal?

Figyelt kérdés
2018. szept. 12. 17:22
 1/4 anonim ***** válasza:

mi kell ahhoz, hogy vezethess egy 3,5 tonnás furgont?

B kategóriás jogosítvány.


akkor mi a kérdés? elmenni eltudsz...biztosan van olyan hely, ahova csak ennyi kell...aztán persze olyan is, ahol kell még egy pár egyéb készség. miért nem próbálsz utánajárni?

2018. szept. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Na tehát. Nyilván nem akarsz tanulni, amit megértek. Én tanultam, rá is b@$ztam. 18 évesen max 1 éves jogsival nincs az a cég, aki felvenne, rád bízna egy 3,5-es vasat. Vegyél 100 ezerért egy lelakott fiat seicentot, és állj be vele pizzafutárnak pár évig. Arra fel fognak venni, rutint is szerzel, és nem is fogsz rosszul keresni, ha nem vagy lajhár és/vagy lusta. Ezt tolod min. 21 éves korodig, akkor kaphatsz hivatásos jogsit, megcsinálhatod a PAV II vagy III alkalmasságit, és úgy már esélyesebb, hogy felvesznek furgonra dolgozni. Nemzetközi furgonnal kereshetsz is, mondjuk nem annyit mint kamionon, és elég gané élet (egy furgon fülkéjéhez képest még egy kamion is Hilton), de cserébe, ha jó a cég, és bírod magad hajtani, ott se fogsz rosszul keresni, főleg a 8 általánossal végezhető egyéb munkákhoz képest. Őszintén, melyik a jobb? Szallag mellett, vagy raktárban cumizni havi 150ért, vagy seggen ülve, havi 20-25 ezer km-t befalni havi 300-ért? Persze ehhez nem árt ha nem várnak haza (pl asszony, gyerek), mert ezzel a melóval jó, ha 3 hetente itthon vagy. én ha vissza ugorhatnék cirka 14-15 évet, biztos ezt csinálnám, tanulna akinek két anyja van.
2018. okt. 25. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
PÁV II nem kell, az már a személyszállításhoz kell, furgonra igazából PÁV III sem egyenlőre...bár én egyébként nem tartom már hosszúéletűnek ezt a dolgot, hogy a furgonos nemzetközi szállítás ne legyen szabályozva a kamionokhoz hasonlóan, szóval azért érdemes ezen is gondolkozni, hogy mit hoz a jövő. a többiben amúgy egyetértek. első voltam.
2018. okt. 25. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Igazad van a pav-ot illetően, de ha már felmegy pestre pávozni, akkor inkább tegye le a II-est, mert azzal mehet máshova is. Pl ha egyszer taxizni akarna, nem kell újra pávozni. Talán egy ezressel drágább? Nem tudom, de megéri. És valóban nem kell furgonra a páv, de ha esetleg, mondom esetleg több a jelentkező, akkor a munkáltatónál ez plusz pont.
2018. okt. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!