Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ti ingáznátok napi 70km-t a...

Ti ingáznátok napi 70km-t a helyemben?

Figyelt kérdés

Jelenleg a falumban dolgozok nettó átlag 140- 150 a fizum, de nem szeretem, mert idegölő monoton munka és semmilyen különösebb tudás nem kell hozzá, így nem érzem magam hasznosnak és nem fejlődök.


Azon gondolkodok egy ideje, hogy feljárjak Bp-re dolgozni, viszont azt tömegközlekedéssel nem, csak autóval tudnám megoldani. Ami napi szinten kb. másfél óra vezetés oda és vissza.

Mit gondoltok ez halott ötlet?

Ti milyen fizetésért vállalnátok? (Tudom-tudom, az infósak nettó 500 alatt semmit... :D)


Turizmus diplomám van, külföldi ösztöndíjjal, angol-német nyelvvizsgával (bár a németet eléggé elfelejtettem, szóval vegyük csak az angolt).


Úgy számolok, hogy ha kapnék valahol nettó 250-et, akkor már megérné. Szerintetek? Persze nyilván csak akkor ha állnák az úti ktg-et vagy egy részét.

Szeretnék egy normális munkát, de nem tudom mi lenne a helyes, hogy előrébb jussak az életben, de arra kb. csak pesten van lehetőségem, de nem tudom, hogy ezt a távolságot bírnám-e, mások bírják-e.


Ki mit gondol?


30N



2018. szept. 12. 21:16
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:
*másfél óra oda és vissza IS, össz. 3óra vezetés egy nap...
2018. szept. 12. 21:21
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem vállalnám. De függ sok mindentől. Ha 30 éves nő lennék, és még mondjuk nincs párom, de szeretnék, és otthon nincs kínálat, lehet megpróbálnám.. De akkor már a városba is költöznék. Új munkahely, új emberek, új lehetőségek. :)
2018. szept. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%

A fővárosban lakom. Reggel és este a be- és kivezető utak tömve vannak. Hiába jössz sztrádán (egyrészt nekem 70 km-t nem érne meg a többletfogyasztás és a csekély időnyerés miatt), benn a városban csak araszolsz, tehát a másfél óra ide és ugyanannyi haza, nem elég.

Úgy nem tudnád megoldani, hogy autóval elmennél oda, ahonnan már tömegközlekedéssel tudnál bejutni

munkába? A metró gyors, a villamos nem az aszfaltutakon megy, a buszoknak általában külön sávjuk van, tehát gyorsabban a munkahelyedre érsz, mint autóval.

2018. szept. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%

Ennyit nem fog senki hozzájárulni.

Ez oda-vissza 2800 km egy hónapra, ez kb. 90 ezer Ft 8 literrel számolva. Ahhoz, hogy 250-t kapj, 340-et kellene a főnöködnek fizetnie nettóban, bruttóban az 400-500 között van valahol. És az elvesztegetett időről még nem is beszéltünk, heti 60 óra, ha a dugóban nem is álltál.


Akkor már talán érdemesebb felköltözni, ha van munkalehetőség. Szerintem van olyan hely, ahol a nyelvismereteddel magasabb fizut is elérhetsz a kitűzöttnél, persze nem biztos, hogy elsőre megtalálod, de kitartással és szorgalommal sok minden elérhető.

2018. szept. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

A másfél óra egy útra az innen biztosan elég csúcsforgalomban, az időbe ezt már belekalkuláltam (ez személyes tapasztalat).


Amúgy van párom, egyelőre gyereket még nem szeretnék, az új közeg - új emberek kombó nem elsődleges. Az autó+tömegközlekedés kombót is próbáltam már, az időben még többre jött nekem ki (autó+metró volt).


6 litert fogyaszt az autónk hosszabb utakon, így én 68 ezret számoltam egy hónapra, bár ez sem kevés az biztos. De ha csak a felét állnák, az is elég jó lenne. És arra is gondoltam, hogy mivel az úti ktg. térítést valahogy elszámolják a cégek, így az alapbérem nem feltétlenül kellene, hogy az úti ktg-emnek megfelelő összeggel legyen több. Ez lehet kacifántos lett. :D

2018. szept. 12. 21:55
 6/29 anonim ***** válasza:
100%

netto 250 ért ekkora ingázást hülyeség bevállalni.


és kb. 90 eFt a benzin. Télen meg nem tudsz gyorsan hajtani, így órák mire haza fogsz jutni.

2018. szept. 12. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
73%
A kocsiba fogod a fél életedet eltölteni..és akkor még nincs gyerek..akit hoznod vinned kell..
2018. szept. 12. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
83%

"Ennyit nem fog senki hozzájárulni."


Nálunk a többség kap autót benzinnel és vannak kollégák akik ilyen tavokrol vagy messzebbről járnak be. Tehát létezik a dolog. Csak az a kérdés, hogy a kérdező tud e olyat nyújtani amiért fizet valaki ennyit.

2018. szept. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

Igazából nettó 300 lenne a cél, interjún valószínű ezt a bérigényt mondanám, de azért is számolok 250-nel, hogy mi van ha csak annyit kapnék meg.


Viszont lenne fejlődési és karrier építési lehetőségem, vagy valami kilátásom a jövőre nézve szakmailag, de így itt nincsen semmi. :(


Megkérdezhetem tőletek, hogy ti mind Bp-en dolgoztok vagy van valaki, aki szintén gondolt rá, hogy feljár?


Azért kérdem, mert meggyőződésem volt, hogy minden válaszoló bíztatni fog az ingázásra, hogy próbáljam meg, megéri, mások is csinálják. És most nem értem ennek az ellentettjének az okát. :D

2018. szept. 12. 22:34
 10/29 anonim ***** válasza:
73%
Tavaly a havonta maximum adható üzemanyag térítés 35 000 ft körül volt, megvan szabva a maximum. Idén nem tudom, már nen én kezelem ezt, de max 1-2 000 ftal növekedgetett csak.
2018. szept. 12. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!