Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Vajon 43 évesen alkalmaznak...

Vajon 43 évesen alkalmaznak általános iskolába angol szakos tanárnak?

Figyelt kérdés

Az élet úgy hozta, hogy át kell képeznem magamat, munka melett. Most keresem a lehetőségeket. Kb. 43 évesen lesz meg a diplomám. Eddig könyvkiadónál dolgoztam, korábban tanfolyamokon már tanítottam, de nem nyelvet.

Ki volt hasonló helyzetben?


2010. jún. 22. 17:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Én 29 évesen próbálok ráállni a pályára. Eddig nyelviskolában tanítottam. Nem nagyon tetszik ez a megpályázott iskoláknak, ez nekik nem kellő munkatapasztalat, mert nem kicsikkel foglalkoztam.

Ráadásul elég nehéz is ilyen munkát találni, olyan keveset hirdetnek meg :-(

Szerintem az nagy előny, ha mondjuk férfi vagy, nagyon kapkodnak a férfi pedagógusok után, kell a gyereknek a férfi példa.

Az is előny lehet, hogy te már nem mész el valószínűleg szülni...

2010. jún. 22. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

érdekes amit írsz első, mert tudtommal nem nagyon tülekszenek a nyelvtanárok, hogy éhbérért sulikban dolgozzanak...inkább örülnek, hogy van olyan balek (bocs), aki megy nyelvet tanítani...


kérdező: 43 évesen meg még mindig több, mint 20 éved van nyugdíjig...szóval nem fogsz hamar kidőlni ;)

2010. jún. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


A jövőre gondolva lehet, hogy akár 70 éves korig is kitolják a nyugdíjkorhatárt az EU-ban.


Azt hiszem a 43 éves kor ilyen esetben nem is lesz olyan sok.


Még várom más véleményét is, köszi.

2010. jún. 22. 18:11
 4/4 anonim ***** válasza:
17.55: én vállalkozóként voltam eddig nyelvtanár, és mivel egyre kevesebb embernek van pénze nyelvet tanulni, egyre kevesebb a munkám. Viszont bevételtől függetlenül minden hónapban min. 30e forint ilyen-olyan járulékot kell fizetnem (most nyárra egyáltalán nincs munkám, halok éhen, és még fizetek is). Viszont ha van valahol bejelentett teljes állásod, lehetsz mellette úgy vállalkozó, hogy a fentieket nem kell fizetned. Így már nem olyan szar havi 90-ért heti 22 órát lenyomni valahol, hiszen röhögve számlaképes vagy mellette.
2010. jún. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!