Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy "retaldált" (70-84 IQ)...

Egy "retaldált" (70-84 IQ) értelmi fogyatékos embert milyen munkakörökben tudtok elképzelni?

Figyelt kérdés

Hivatalósan ez nem értelmi fogyatékos kategória, hanem határeset, régebben retardált volt a megnevezése, viszont ez már politikailag nem korrekt, úgyhogy nem is tudom hogyan kell szakszerűen nevezni...

Viszont annyi bizonyos, hogy a legenyhébb fokozat, még messze nem "debilis".


Milyen munkakörökben tudtok elképzelni egy ilyen embert és milyenben (ha van ilyen) biztosan nem?



2018. szept. 17. 01:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
31%
Fizikai munkák elsősorban, illetve futószallagos robotzombi meló.
2018. szept. 17. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
85%

Miután kevésbé valószínű, hogy egy egyetemet sikeresen tudna befejezni, ezért pl nem valószínű, hogy jogi vagy orvosi stb. foglalkozással rendelkezzen.

De simán lehetne egyes adatbevitellel kapcsolatos munkakörben (régen "gépírónő"), vagy pl egyes kertészeti munkákkal foglalkozzon - vagy bármilyen olyan munka, ahol egy rossz döntés miatt nem kerül senki sem veszélybe (fizikai munkák, gyárban vagy szabadban, esetleg gondozónő oviban-bölcsiben)

Nagyon sok függ attól, hogy a viszonylag alacsony IQ valójában 70, vagy 85, és emögött nem áll-e valamiben kiemelkedő képesség, pl nagyon jó érzéke van valamit összeszerelni, vagy különlegesen jó érzéke van a disznövények vagy álaltok gondozásához, stb.

Minden ember egyedi, és egyedileg kell(ene) meghatározni, hogy mire képes, neki mihez lenne kedve, és mire lehet megtanítani/kiképezni.

2018. szept. 17. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
72%

* állatok gondozásához


bocsánat

2018. szept. 17. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
72%
Egyet értek az előttem hozzászólóval! Először is érdemes lenne felmérni mi az amiben kiemelkedik az átlagemberek mellett, ha ilyen nincs akkor ugyanúgy mint bármelyikünk esetében segíteni abban hogy rájöjjön mi az ami jobban érdekli amivel szívesen foglalkoznak. Lehet ez bármi, legalább is adott keretek között. Valószínűleg orvos nem lesz, de pl. kétkezi szakmákban akár nagyon jó szakember is válhat belőle. Félreértés ne essék, ezzel most nem a kétkezi szakmákat akarom lénézni!
2018. szept. 17. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
80%
Parlamenti képviselőként tudom elképzelni. (Bocsánat. :D)
2018. szept. 17. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
62%
Tulajdonképpen miért is lettem lepontozva? Valamelyik fäszkalap már megint nem bír magával...
2018. szept. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
71%
Ne törődj vele #6, engem is lepontozott valaki...gondolom a kérdésben szereplő típusú egyén. 70-es IQ-val ne várj tőle érvelést.
2018. szept. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
71%
Országgyűlési képviselő, gazszerelo, politikus
2018. szept. 17. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
75%
Youtube celeb.
2018. szept. 17. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Estádio de Felchút ***** válasza:
85%
Stróman!!
2018. szept. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!