Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi az a hazugság, hogy a...

Mi az a hazugság, hogy a felsőfokú végzettséggel (diplomával) rendelkező emberek nem tudnak elhelyezkedni vagy csak nehezen?

Figyelt kérdés

Én az ország 2 különböző megyéjében is dolgoztam már.Még sohasem láttam olyat,hogy diplomásnak nincs állás vagy kénytelen droid munkát végezni egy gyártósoron.


A jó állásokhoz mind műszaki vagy gazdasági diploma a beugró.Nekem az utóbbi van, plusz van hozzá MSC-m is.


A gazdasági diplomás, egyesek szerint sok van, ennek ellenére, amikor én állás váltás küszöbén voltam és nyilvánossá tettem az önéletrajzomat, meg megindítottam a pályázásokat, nem kevés ajánlatot kaptam egészen korrekt fizetéssel.



Egy közgazdász, mérnök végzettségű embert sem ismerek, aki nem talált munkát és valami "rangon aluli" munkát kell csinálnia.


Olyat viszont igen,hogy először csak középfokú végzettséget követelő állásba vették fel és csak később került át diplomás pozícióba.



2018. szept. 23. 12:35
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
67%
Gratulálunk! De most komolyan, vasárnap délben képest voltál kiírni egy kérdést, hogy menőzz vele? :D
2018. szept. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
90%

Sok munkanélküli magyar-történelem-tesi szakos tanárt ismerek, ahogy egy rakás eladóként dolgozó diplomást is.


Mérnököt nem, ez tény. Dietetikust is ismerek 3-at, aki nem ebben dolgozik, hanem szakmunkát végez.

2018. szept. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim válasza:
93%

Na most akkor azt képzeld el hogy én meg olyat ismerek nem is egyet, aki diplomáskétn betanított melóban dolgozik nem azért mert a diplomájával nem tudna elhelyezkedni hanem azért mert még gyárui betanított melóskétn is többet kap mint diplomásként a saját szakterületén.

Ismerek olyan diplomás tanárt aki elment tanárnak megkapta a kezdő bérét nettó 130at (bértábla) majd elment egy gyárba mert ott meg kapásból 180-al kezdett..

Ismerek oylat aki önkormányzatnál volt diplomás szociális munkás majd elment gyárba 2x annyiért.

Ismerek olyat muzeológust aki sose dolgozott muzeológuskéjt és nem is akar pedig akármikor el tudna benne helyezkedni na de mennyiért..... most egy hajón pincér külföldön ....

Szóval bőven vannak ilyenek!!

2018. szept. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%

"Ismerek olyan diplomás tanárt aki elment tanárnak megkapta a kezdő bérét nettó 130at (bértábla) majd elment egy gyárba mert ott meg kapásból 180-al kezdett.."


Ezt megerősítem én is. Matematika szakos tanárként végeztem, azt amikor elakartam helyezkedni (bár nem most, 2008-ban), adtak volna kezdésnek 80ezret :D Gyárban meg 2 műszakban kerestem 120-130ezret. Röhej...

2018. szept. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%

#3-4 válaszolókat csak megerősíteni tudom. Én is ismerek olyan 2 diplomás pedagógust, aki gyárban gépkezelő. El tudna helyezkedni, de közel se keresne ennyit.

És olyat is ismerek, aki rekreáció szervező diplomával gyorsêtteremben melózok, mert a diplomájával nem tud elhelyezkedni.

Na meg sok olyat, aki ugyan "diplomás" állásban van, de semmi köze a valódi szakterületéhez.

2018. szept. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%

Én meg olyat is ismerek aki középiskolai tanár volt és nem kapott munkát aztán hajléktalan lett. Egyszerűen sehova nem vették fel pedig nem volt már kezdő.

Meg egyébként sok diplomás munkanélküli van.

2018. szept. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:

Az állami szféra nem fizet jól.


Viszont azok, akik diplomás állásban dolgoznak versenyszférában, azért velük más a helyzet.

2018. szept. 23. 14:00
 8/31 anonim ***** válasza:
56%
Nekem csak 53 sikertelen állásinterjú után sikerült elhelyezkedni. Jogász vagyok.
2018. szept. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
85%

#7: azért látod így, mert gazdasági és esetleg műszaki vonalon mozogsz. Igen, ezek a területek jól fizetnek (bár tudnék mondani olyan helyet, ahol egy gépészmérnök kb annyit visz haza, mint a sorozat dolgozók). És itt munkaerő hiány van.

Viszont vannak, akiknek olyan a végzettségük, hogy a versenyszférában egyáltalán nem, vagy csak korlátozottan vannak lehetőségeik.

2018. szept. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
25%
A gazdasági vonal is ugyan olyan mint a jogi. Orbán fel is tolta a ponthatárokat 450-re, mert egyszerűen nem lehet ezekkel a szakokkal elhelyezkedni. Mérnökök és informatikusok kellenek ennek az országnak, nem kamuszakosok.
2018. szept. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!