Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Fel kéne jelentsem a volt...

Fel kéne jelentsem a volt munkaadómat rágalmazásért?

Figyelt kérdés

Felsőfokú műszaki végzettségem van és autóiparban dolgoztam. Leültettek váratlanul a vezetőség elé +egy ügyvéd elé, akik addig piszkáltak hogy azt hozták ki a beszélgetésből, hogy én kenőpénzt kértem vagy fogadtam el. Nem mondtak konkrétumot (gondolom mert azzal be lehetett volna őket húzni a csőbe, hogy kamuznak), csak annyit, hogy "nekem kell tudni hogy kértem vagy elfogadtam-e". Kértem, hogy bizonyítsák mert állítólag hangfelvétel van róla :D de azt mondták hogy az eljárást von maga után és bírósági ügy lehet, amiből 3-5 év börtönbüntetést kaphatok és több 100.000Ft büntetést. Az volt a lehetőségem, hogy aláírom a közös megegyezéses felmondást, elfogadom a végkielégítést plusz az ajánlólevelet hogy tudjak munkát keresni.(Ilyen esetben fegyelmivel kirúgnák az embert ha valós lenne a dolog) Saját véleményem az, hogy kamu az egész, mert mégis milyen beszállító az, aki kenőpénzt ajánl fel, felveszi és a cég vezetőségének-ahova be akar kerülni mint beszállító- odaadja amivel azt éri el, hogy biztos ne tudjon hozzánk bekerülni, illetve engem is kirúgat. Teljesen logikátlan az egész. Sajnos a környékben nemigen tudok munkát szerezni, azt gyanítom hogy a "drága" volt főnököm-aki gyárigazgató-elmondta másik, itt helyben lévő egy nagyobb cégnél dolgozó igazgató haverjának hogy én mekkora sz.rházi vagyok. És folyamatosan elutasítanak mikor megpályázok állást, de sorozatosan. Amúgy nem én vagyok az egyetlen akit így rúgtak ki, de jobbnak tartottam kussolni és nem pereskedni, mert egy cégnek mindig több pénze lesz jó ügyvédekre meg akár kenőpénzre is, hogy ne kerüljenek ki rosszul egy feljelentésért.

28/F



2018. júl. 3. 09:01
 1/8 anonim ***** válasza:
91%

1. nem derült ki a kérdésedből, hogy tényleg megvalósult-e a dolog?

2.- ha közös megegyezéses elbocsátás, VÉGKIELÉGÍTÉS és ajánlólevél is volt az elbocsátásnál, akkor azért nem jártál olyan nagyon rosszul...

Értem én, hogy most nem találsz munkát, de mégis hogy terveznéd bebizonyítani, hogy nem vagy bűnös?

Ha ugyanis bepereled őket, abban az esetben Te leszel a felperes és a magyar jogrend szerint a felperesnek kell bizonyítania az igazát.

Márpedig, ha valamit NEM TETTÉL MEG, azt elég nehéz lesz bizonyítani.

(ezzel én is majdnem pórul jártam, nekem pl. be kellett volna bizonyítani, hogy NEM FIZET valaki (nem, ebben az esetben nem lehet fizetési meghagyást kibocsátani) - nem volt könnnyű menet, de végül szerencsére nagy nehezen megnyertem).

2018. júl. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
70%

Kis országunkban rengeteg autógyár van. Küldd el oda az önéletrajzodat és pályázz meg minden állást. A végkielégítésből van egy kis tőkéd így kihúzod egy darabig.

Szerintem feljelenteni semmi értelme. Te sem tudod bizonyítani az amit állítasz az valóban elhangzott. Valószínűleg csak ki akartak rakni és egy ilyen kacifántos megoldást találtak ki.

2018. júl. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
34%

Miért azóta te lettél Mr. Dagobert bácsi vagy mégis micsoda, hogy mostmár lenne pénz (mégtöbb pénz), a pereskedésre?

Minden a te költségeden fog futni.


Kezdjük azzal, hogy ha valamit nem követtem el, akkor nem bizonyíték és hasonlóért kapálózok, hanem egyértelműen közlöm, hogy nem csináltam ilyet.

Fel se merülne bennem a dolog, hogy bizonyítékot kérjek...

95%, hogy tényleg simliskedtél...


Na de a lényeg a lényeg, túlspilázod a dolgokat és azt hiszed, hogy egy átlagos 28 éves emberkére az egész ország rászáll vagy mi?


Napi kamu

2018. júl. 3. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
86%

Pedig sok helyen megy a kenőpénz.

Tudod az állítást tudni kell bizonyítani.

Aláírtad a papírt, innentől neked kell bizonyítani.

2018. júl. 3. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen, viccből írok ki ilyet te majom. Szeretem az ilyeneket mint te, te aztán tudod, hogy én 95%-ban biztos elkövettem. Gratulálok, jó hozzászólás volt! -.-"
2018. júl. 3. 09:54
 6/8 anonim ***** válasza:
10%
Milyen szerencsétlen az, aki gyk-n kérdezi, hogy feljelentsen-e valakit, nem pedig cselekszik? Most megmondom, hogy nem fogod feljelenteni, akármilyen válaszok is jönnek, mert nyuszi vagy hozzá :D
2018. júl. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
54%

Amit te körbeírtál elég gagyin az így szokót lejátszódni, elbuksz a vizsgálaton a termékeddel, nincsen róla megfelelő mérési eredményed.

Felhívod a céget és elejtik, hogy 4-5 mérésből szokott jó eredmény is születni, nem mindig és nem minden időpontban gyárt úgy a céged, előfordulhatott átmeneti hiba a termelésben, stb.


Ezzel magát lefedte, te meg kifizetsz 5 mérési díjat és ők küldenek egy megfelelőségi nyilatkozatot és legális minden. Nálunk ez így ment, több pénz több mérés, 100%-os megfelelőség!

2018. júl. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Csurmi ***** válasza:
54%
Szerintem ne jelentsd fel. Amint látod, már itt a válaszadóknak sem esik le a történet, és ha rendőrségre mész készülj fel a 70-es IQ-ra. Jobban fog bosszantani egy gazdasági rendőrség inkompetenciája, mint a volt munkaadód jogtalan viselkedése.
2018. júl. 4. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!