Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit keresnek a recepción...

Mennyit keresnek a recepción egy szállodában? Egyáltalán ellehet vele helyezkedni?

Figyelt kérdés
Itt elsősorban tapasztalatokra lennék kíváncsi. Egy gyárban dolgozom, de nagyon nem szeretem. Idén érettségiztem, és elszeretnék költözni, önálló életet élni. De ehhez kell egy szakma is. Ezen a munkán gondolkoztam.

2018. szept. 23. 18:41
 1/10 anonim ***** válasza:
25%
Az összes gyári dolgozó recepciós lenne, ha ez így menne.
2018. szept. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
56%
Ha csinos lány vagy, s jól tudsz idegen nyelveken, van esélyed.
2018. szept. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Vidéki nagyváros, nyelvismeret nélkül, csinos lány diplomával, közepes hotel, 2 műszak, 150 nettó.
2018. szept. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
65%

3-as, nyelvismeret nélkül felvettek recepciósnak?

Eleve, nem is értem, ha nincs nyelvismereted, hogy lehet diplomád - hiszen az alapfeltétel.

2018. szept. 23. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
nyelvvizsga megléte meg a nyelvismeret két külön dolog.
2018. szept. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
23%
Nyelvismeret nélkül fel sem vesznek, hisz a vendégek többsége külföldi. És általában bőven tudnak válogathatni különböző turizmusos diplomás ember közül, mivel eléggé túlképzés van belőlük. Szóval nyelvek nélkül, érettségivel nem sok esély van rá.
2018. szept. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

#4 - Nem én, közeli hozzátartozó. Középfokú nyelvvizsga természetesen megvan, de nem használja a nyelvet, itt nem is volt feltétel. Vidéki nagyváros egyetemi campusa, főleg diákok lakják, de hotelként is működik egy része, van folyamatos vendégköre. Van, aki diploma nélkül dolgozik ott.

Tudom, hogy nem reprezentatív a példa, csak a kérdezőnek gondoltam jól jöhet viszonyítási alapnak, nehogy a hiltonos fizetésekből induljon ki érettségivel, tapasztalat nélkül, vidéken. Bérminimm + délutáni pótlék.

2018. szept. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
71%
Változó. De nevesebb hotelekbe nem vesznek fel diploma nélkül. Nálunk 250-300 at hazavisznek egy hónapban.
2018. szept. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Mivel fiú vagyok, ezért a csinos lány opció kilőve. :D

A nyelvismerettel nincs baj. Megy a német és az angol is, de németből jobb vagyok.

Ezt úgy néz ki, át kell gondolnom.

Köszönöm a válaszokat! :)

2018. szept. 24. 05:02
 10/10 anonim ***** válasza:
80%

#7


Köszi a választ. Azért kérdeztem rá, mert n ekem gyakorlatom is van az idegenforgalomban, de "sajnos" csak spanyolul beszélek és az angol szinte mindenhol elvárás (bár gagyogok pár mondatot, de az édeskevés egy recepcióra).

Emiatt erősen hátrányban vagyok - bele kell erősítenem :-)

2018. szept. 24. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!