Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az építőiparban meddig nőnek...

Az építőiparban meddig nőnek még a fizetések?

Figyelt kérdés
Mostanában elég könnyű elhelyezkedni szakmai végzettséggel pl asztalos Kőműves burkolo stb. Jól is lehet keresni vele, ez meddig marad így? Nyugaton is egyre jobbak a fizetések ebben a szektorban?
2018. szept. 24. 21:42
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Bruttó 723421 forintig
2018. szept. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
42%

Építőiparba ne menj, bármennyire is kecsegtetőek most a bérek. Hogy miért? Mert csak most kellenek még a munkások az 5%-os ÁFA időszakban akarja minden vállalkozó befejezni az építés projekteket, utána 1 év múlva visszaáll a 27%-os ÁFA, minden építkezés projekt befejeződik én nem indul több, és akkor itt maradsz munka nélkül... nem vicc. Hatalmas visszaesés lesz 1 év múlva, mert szinte a 0-ra csökken majd a kereslet erre a munkaerőre.

Ha még most akarsz csak belecsöppenni az építőipar-ba, számíts rá, hogy mire kitanulod a szakmát, itthon már a kutyának sem fogsz kelleni, mert nem lesz munka. Akkor ki kell majd menned külföldre. De ha neked ez nem gond, akkor nem szóltam.

2018. szept. 24. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Van igazság és hülyeség is a 2. válaszban. Tovább szerintem sem nőnek a bérek, visszaesés is lesz. De rengetegen külföldre mentek, az élet pedig nem áll meg, korábban is volt 27%-os áfával építkezés és ezután is lesz. Kell a jó szakember, a normál szinthez képest is hiány van.
2018. szept. 24. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
77%

#3

Nekem van személyesen is építőipari vállalkozó ismerősöm. Ő eléggé belelát ebbe, és azt mondta, hogy most annyi lakás épül, hogy azt se tudják még pontosan ki fog lakni benne, egyszerűen most akkora kedvezmény van az építkezéseken és olyan kedvezményes hiteleket ad az állam, hogy most megéri építeni, de mi lesz később? Mi lesz akkor ha kidurran a lufi? Erre nem tudni a választ. De hamarosan vége az építőipar bulinak, hamarosan túlkínálat lesz ingatlanokból is, ha ez a ciklus lezajlik, ami alig egy év.

Nem írtam hülyeséget, érdemes megfontolni.

2018. szept. 24. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy lesz. Legalábbis azért, amit az ismerősöd mondja. Idén be kéne fejezni, 8-10 ezer lakást. Ennyi otthonra lenne hirtelen szükség.

De 1-2 év múlva több lufi is durrani fog. A kérdés, mikor a globális GDP 184%-s eladosodásban volt és napokra voltunk a teljes csődtől, akkor mi lesz most mikor 240%-n áll ez a szám.

2018. szept. 25. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
55%
Én csak azt nem értem hogy mi a jó büdös francért épülnek lakások ebben az országban? 1980-ban volt majdnem 11 millió lakos, most van 9,7-9,8 millió, ráadásul ha levonjuk a külföldre kitántorgottakat, akkor jó esetben vagyunk 9 millióan. Ettől függetlenül mindenhonnét az jön, hogy egyre több lakás kell. Mégis kinek? A szellemeknek? Tele van az ország üresen álló ingatlanokkal, akkor mi a fosnak még több új, ráadásul túlárazott lakás?
2018. szept. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!