Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mihez kezdjek karrier kapcsán?

Mihez kezdjek karrier kapcsán?

Figyelt kérdés

26/f


BGE - Idegenforgalmi szakmenedzser

BME- Gazdálkodás és menedzsment (BA)

Angol: C1

Német: alap


4 év BP-nél töltött SSC után (customer support 3 év), majd flottakifizetési folyamatkoordinátor (1 év) után mit csináljak? A nettó 350-ből nem lehet lakásra összegyűjteni, sem jövőt alapozni. Most a mérlegképes könyvelőn gondolkozom jövő szeptembertől...


Menjek Anglia, vagy Németország cégen belül? Esetleg mondjak fel, és menjek vendéglátásba, mint pályakezdő?


Nem szeretnék itthon maradni, de se mérnök, se IT-s nem vagyok, amik a jól fizető állásokat lényegében le is fedik. Szakmunkát meg nem szívesen tanulnék.


Ti mit javasoltok.



2018. szept. 26. 14:29
 1/10 anonim ***** válasza:
74%

Hát, ne haragudj, de ha Te nettó 350 ezerből nem tudsz félretenni, akkor nem karriert kellene építened, hanem egy pénzkezelési tanfolyamra beülnöd :-)

Bár elvileg tanultál gazdálkodást...

2018. szept. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Mert? Szerinted meddig kéne ebből félretenni, hogy tehermentesen lakást vásároljak? rakjak el belőle 200 000-et egy hónapban. Egy évben 2.4M, 10-év alatt van egy 24 milliós lakásom. Azért ennél kicsit előbb kellene.
2018. szept. 26. 14:49
 3/10 anonim ***** válasza:
Keress egy jobban fizető állást.
2018. szept. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, rakjál el évi 2.4 milliót, második év után már hitelképes leszel. Aztán hogy mit és hol veszel mennyiért, az eldönti a törlesztő nagyságát.
2018. szept. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
53%

Szia,

Megkérdezherem, hogy nettó 350-et kaptál tényleg? Ezt mindkét poziban meglehet a BP-nél kapni, diploma nélkül? :-O Úgy veszem ki a kérdésedből, h még nincs neked, de eszem megáll ha tényleg lehet ott ennyit keresni. :-O Én is gondoktam rá, h megpróbáljam, de max 250re gondoltam angolos állással, közgáz diplomával. Szted érdemes megpróbálnom?


Egyébként az idegenforgalmi szakmenedzsert nem ajánlom, én is végeztem olyan okj-t, jól hangzik, de semmit nem ér, ha el is tudsz vele helyezkedni, közelben sem keresnél annyit, mint most. A gazd.men. többet ér, én azt javaslom mindenképpen, de ha az a prioritás az életedben, h legyen minél előbb saját lakás, akkor egyértelműen külföldre menj, ha nem akarod hosszútávon, ott gyorsabban összegyűlik a pénz a lakásra.

2018. szept. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólókkal. Ha nettó 350-ből nem tudsz félretenni akkor valamit nagyon rosszul csinálsz... lehet nem kellene minden nap étteremben zabálni, BMW meg "ájfón" helyett inkább félre kell rakni a pénzt...

Az eszem megáll komolyan...

2018. szept. 27. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"A kérdező kommentje:


Mert? Szerinted meddig kéne ebből félretenni, hogy tehermentesen lakást vásároljak? rakjak el belőle 200 000-et egy hónapban. Egy évben 2.4M, 10-év alatt van egy 24 milliós lakásom. Azért ennél kicsit előbb kellene."


1. - nyugaton az emberek meglehetősen nagy százaléka bérlakásban él - pont azért, mert olyan drága a lakás, hogy nem engedheti meg magának, hogy vegyen - csak évek hosszú munkájával.

2.-"Most a mérlegképes könyvelőn gondolkozom jövő szeptembertől...

Szakmunkát meg nem szívesen tanulnék."


Nem láttam még könyvelőt luxusjachttal száguldozni, "gázszerelőt" már igen. Ezzel arra akartam utalni, hogy könyvelőként nem valószínű, hogy nettó 350 ezernél sokkal többet keresnél.


3.- köztudott, hogy egyedül sokkal nehezebb lakást vásárolni, mint párban - azaz, ha lesz egy komoly kapcsolatod, akkor ketten azért jobban boldogulnátok.


4.- ha ragaszkodsz az egyedülléthez, akkor viszont kezdetben megtenné 24 millió alatti lakás is Neked egymagadnak - aztán lehet "feljebb lépegetni"


5.- kérdezz meg a környezetedben pár embert, kinek lett 36 évesen CSONT EGYEDÜL (szülői segítség nélkül) 24 milliós lakása, HITEL NÉLKÜL (ahogy Te szeretnéd).

Rá fogsz jönni, hogy nem ez a jellemző ma Magyarországon.

2018. szept. 27. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
7-es vagyok és azért nem adtam tanácsot, mert nagyjából a kérdésedben ki is lőtted azokat, amikkel jobban lehetne keresni: IT ill. szakmunka - ezeket nem akarod csinálni.
2018. szept. 27. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Még valamit nem értek: ha angolból annyira jó vagy, akkor miért nem nézel körül angol nyelvű oldalakon: hol, mennyiért kínálnak állást a Te szakirányodban.

Azt is megnézheted, mennyibe kerül azon a környéken szállást bérelni és máris képben lehetnél, kb. mennyi maradna meg a kinti fizetésedből.

2018. szept. 27. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Fake kérdés.
2018. szept. 27. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!