Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha már nincs kitéve hirdetés...

Ha már nincs kitéve hirdetés egy adott munkakör betöltésére, akkor az jelentheti azt, hogy nem vettek fel, vagy még behívnak egy személyes beszélgetésre?

Figyelt kérdés

Már több munkára is jelentkeztem, de egyszerűen nem találok munkát. Most beadtam, tegnap nem néztem, s, ma láttam, hogy már nincs is fent a hirdetés. Most akkor semmi esélyem sem lenne már? Idáig nem hívtak, vagy még van esély arra, hogy behívjanak...


Köszönöm a válaszokat.



2018. szept. 27. 17:58
 1/2 anonim ***** válasza:

Az életrajz küldésre saját érdekedben úgy tekints, mintha szórólapot küldenél. Persze a kísérőlevélben kell pár szó arról, hogy hol találtad a hirdetést és miért figyeltél fel rá (motiváció), de ne várj egy életrajzküldéstől se konkrét eredményt - a tömeges küldésnek lehet eredménye. Plusz beszélj ismerőseiddel, akik olyan helyen dolgoznak, ahol te is szívesen dolgoznál, hogy tudnak-e lehetőségről, mert akkor legalább azt tudod, hová érdemes jelentkezni. Facebook-on, ha használsz, Linkedinen is posztolhatsz, hogy épp munkát keresel és milyet.


Szigorúan a kérdésedre válaszolva: a cégek mindenféle okból hirdetnek meg állásokat.

- Ezek között van az is, hogy céges előírás meghirdetni, de már tudják, ki kapja az állást (nem kell mindig rosszra gondolni, van úgy, hogy korábbi dolgozót vesznek vissza vagy cégen belülről töltik be a pozíciót - akiknek a helyismeretével, hiába nyílt a pozíció hirdetéssel, külsős nem tudja felvenni a versenyt).

- Ezek között van az is, hogy egy hirdetést mondjuk 3 hónapra kifizettek, mert ennek volt észszerű a hirdetési ára. Az első hónapban találnak embert, de mivel kellhet a jövőben is ilyen ember, és jobban szeretnének akkor már nem költeni a hirdetésre, ha nem muszáj, kint hagyják a hirdetést, hogy minél több életrajz összegyűljön.

2018. szept. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Akkor már meg van az ember a munkára. Szórakoznak az emberekkel, akiknek tényleg kellene, adják az ismerősöknek...stb. Még, hogy van munka ebben az országban?! Ne röhögtessenek!!!
2018. szept. 28. 11:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!