Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Akik elégedettek a 120-140...

Akik elégedettek a 120-140 ezres fizetésükkel, ők hogy csinálják? Hogy élnek meg a mindennapokban?

Figyelt kérdés
Én ilyen munkahelyeken dolgoztam mindig, gyárakban, boltokban, ahol ekkora bért lehetett elérni. Mindig elégedetlen voltam, kerestem jobban fizető munkahelyet, ezért sok helyen felmondtam már. Bár mondjuk most sincs sokkal jobb fizetésem. Erről a témáról gyakran beszélgettem a munkatársaimmal, és meglepő számomra, hogy a többség azt állítja elégedett a fizetésével, sőt engem támadtak rosszindulatúan, ha elmondtam hogy nekem ez kevés, és váltani szeretnék. Mivel különösebben jóban nem voltunk, nem kezdtem el a pénzügyeikben turkálni, hogy dehát mégis hogyan lehetnek elégedettek. Akiktől ezt hallottam 35 felettiek, házasok, többnyire egy-két gyermekkel, többet nem tudok róluk. De számomra ez érthetetlen.. Én 27 éves nő vagyok, nincs párom, a szüleimmel élek egy kis lakásban. Vágynék önálló életre, de kilátástalannak érzem. Egy albérlet 80 ezer plusz a rezsi, akkor mi maradna a fizetésemből, ha még enni, közlekedni, alapvető dolgokat megvenni is szeretnék? Van lakástakarékom, pár millió, ami csak egy minigarzonhoz lenne elegendő önerő, hiszen azok is 12 milliónál kezdődnek. De a 70 ezres hiteltörlesztő évtizedeken át sem sokkal bíztatóbb megoldás, főleg egy olyan lakásért ahol lehetetlen családot alapítani később, mert egy szobából áll. Pedig nincsenek nagy igényeim az életben, nem igazán veszek ruhákat, nem költök fodrászra, nem járok szórakozni, csak annyira vágynék hogy lehessen egy saját háztartásom, saját életem ennyi idősen. Tudom könnyebb lenne, ha lenne melletem egy férfi, és megoszlanának a költségek... De nincs egy ideje, és anyagi kényszerből nem szeretnék feleségül menni egy olyan emberhez, aki iránt nem érzek semmit, akivel nem érzem jól magam.
2018. okt. 4. 17:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
46%

"Mindig elégedetlen voltam, kerestem jobban fizető munkahelyet, ezért sok helyen felmondtam már. Bár mondjuk most sincs sokkal jobb fizetésem."


Nem felmondani kellett volna, hanem munka mellett tanulni olyant, ami jobban fizet: nem, nem az IT-vel jövök, hanem pl. nyelveket, ha van hozzá érzéked, akkor pénzügy-számvitel, stb.

2018. okt. 4. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
10%

Azokat kitartja a társuk, ezért engedhetik meg maguknak, hogy ennyit keressenek. Különben nem abban a szakmában dolgoznának, hanem olyat keresnének amivel a családi kasszához hozzá tudnak járulni egyenrangú félként. Csak az engedheti ezt meg aki vagy vidéken él, és nincs hitele, hanem örökölt, vagy lakik anyuka-apukánál, vagy alátoltak kéglit+ van egy jól kereső társa..

Akinél nincs így, az addig meg míg normális fizut el nem ér..

2018. okt. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
30%
*addig megy
2018. okt. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
93%

Vidéken élek, olyan családi hàzban, ahol én az emeleten, anyu lent lakik. A hàz rezsije felezödik, de különállò hàztartàst vezetünk.(külön fözünk stb, de heti 1-2 alkalommal meghívjuk egymàst- kb ilyen gyakran talàlkozunk, hiàba lakunk ”együtt”) Munkàba tömegközlekedéssel jàrok.


Rezsi fele+

sajàt telefonszàmla 40.000 ft

Netflix 3000

Bérlet 5000

Munkahelyen eszek, ez havi 12-15.000

Havi 2 nagybevàsàrlàs:30-40.000 közt


Szòval, kb. 50-60.000 ft-om marad egy hònapban.

Ebböl nyilvàn nem megyek a Maldív-szigetekre nyaralni, de elég szokott lenni, pl egy-egy mozira vagy, ha egy könyv v vmi megtetszik.

Kb kéthavonta veszek sminkcuccokat, ruhàt-cipöt évszakvàltàskor szoktam vàsàrolni.

2018. okt. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Szintén külön szinten otthon lakom (saját 56m2-es szoba, továbbá WC, zuhanyzó és egy kisebb szoba 34m2), a teljes rezsit én fizetem 20 800Ft, fűtés fával a saját erdőrészemről kitermelve.

Munkahelyi ebéd havi 10 000Ft, bérletemre 2500Ft megy el. Bevásárlás felesben kb. 20 000Ft, főzést nagyrészt megúszom, így marad havi 80 000Ft.


36F

2018. okt. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
60%
2x140 az 280 saját lakásban simán megélnek ennyiből még gyerekkel is plusz ezesetben jön a családi pótlék és az adókedvezmény is.
2018. okt. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Saját magam nevében nem tudok dzólni, de keresztanyám pl ennyi körül keres és elégedett. Mellette ott van keresztapám kb 170et kap, plusz van egy gyerek. Tény, hogy nem élnek nagy lábon és nem vesznek évente 250ezres telefonokat meg nyaralások stb. Viszont mindig van étel az asztalon, megtakarítás a "párna alatt" és a gyereknek amire szüksége van, megkapja. Valakinek ez a boldogság.
2018. okt. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
48%

Én ennyit költök kb egy hónapban csak ételre és italra magamra.

Ausztriában élek, szerencsére nincs más kiadásom, viszont én is sokallom a kiadásom, pedig nem élek nagy lábon. Mondjuk időm sincs nagyon költekezni :D

2018. okt. 6. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Nem felmondani kellett volna, hanem munka mellett tanulni olyant, ami jobban fizet: nem, nem az IT-vel jövök, hanem pl. nyelveket, ha van hozzá érzéked, akkor pénzügy-számvitel, stb."


Amit írsz az arra jó, hogy kényelmes szellemi munkád lehessen ami nagyon jól fizet. Cserébe sokat kell tanulni.

De fizikai munkával is bőven lehet 140 felett keresni, csak meg kell találni a megfelelő munkahelyet.

2018. okt. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

#9

Nem fejtettem ki bővebben, de azért írtam a tanulást, mert úgy vettem ki a kérdező szavaiból - lehet, nincs igazam - hogy semmilyen szakképzettsége nincs.

Így aztán hiába megy egyik helyről a másikra, ha nincs olyan szaktudása, amit megfizetnének.

Ezért javasoltam a nyelveket, mert akkor már esetleg szóba jöhet egy-egy külföldi munkavállalás is vagy SSC, recepciós, stb állás is.

Igen, fizikai munkával is lehet jól keresni, de mivel 27 éves nő, nem mondhatom neki, hogy menjen kőművesnek :-) Meg aztán azt a fizikai munkát bírni is kell. Fiatalon még megy, de később egyre nehezebben...

Megjegyzem beszéltem Penny-s, Lidl-s eladókkal - szinte mindegyiknek ízületi fájdalmai vannak (fiatalok), ízületi gyulladás, műtét, stb - mindezt 30 éves körül.


Nem vetem meg a fizikai munkát, hiszen jelenleg magam is azt csinálom - de mint írtam, azt azért bírni is kell.

2018. okt. 6. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!