Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tudnátok mesélni az SSC-kről?...

Tudnátok mesélni az SSC-kről? Plusz egy ilyen mellett komolyabban foglalkozni a hobbikkal? Megéri?

Figyelt kérdés

Szeretek főzni is és ahhoz képest, hogy kezdő vagyok, nagyon finomakat sikerül alkotni, szeretek sütni is.

Rengeteg kreatív hobbim van, amire zömmel semmi időm nincs, amikor pedig lenne, akkor az energia kevés. Fotózás, süthető gyurmázás, horgolás, rajzolás. Egyikben se vagyok zseni, de ügyetlen se és szerintem alapvetően gyakorlás kérdése lenne az egész.


Új dolgokat kellene tanulnom, mert diplomával, tanfolyamokkal ott állok, mintha nem is lenne végzettségem, csak a gimnáziumi érettségi.


Alapból megtört vagyok, meg semmi se érdekel. Illetve egy dolog igen, és marha piacképes is, de nagyon-nagyon-nagyon-nagyon sok tanulás, pénzügyi és időbeli lemondás kellene hozzá, nem is tudom, jelen élethelyzetemben megéri-e számomra.


Itt javasolták az SSC-ket és utána is olvastam, hogy ezek multik, sokféle pozícióval.


Kérdés akkor: egész jó Excel-tudással (hajlandó vagyok tovább fejlődni), majdnem kommunikációképes angollal és adminisztrátori gyakorlattal el tudok helyezkedni egy ilyenben?


Mellette tanulás helyett megpróbálni kezdeni valamit a hobbikkal?


2018. okt. 7. 12:45
 1/6 anonim ***** válasza:
ha az angol minimum b2 szinten van fel fognak venni valahova, napi 8 óra munka, utána annyit hobbyzol amennyi erőd van....
2018. okt. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az SSC-kben általában két nyelv ismerete szükséges. Az angol az irodai kommunikáció nyelve, míg a másodikat használod konkrétan a munkához.

Szerintem esetleg azért lehet megfelelő egy SSC-nél dolgozni, mert lehet 20 vagy 30 órás szerződést is kötni, valamint home office-ban dolgozni, amelyek mellett valószínűleg több időd lenne a hobbijaidra.

2018. okt. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Majdnem kommunikációképes angol? Ha nagyon nem ügyfeles a pozíció és értesz valami relatíve különlegeshez, akkor elég lehet egy erős középfok, de én személy szerint a csapatomba C1-es tudás alatt nem veszek fel senkit, mert szenvedés úgy együtt dolgozni valakivel, hogy nem tudja rendesen kifejezni magát. És az angol csak az alap. Nem zárom ki, hogy valamit ki tudsz fogni, de nem túl valószínű.
2018. okt. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Estádio de Felchút ***** válasza:
100%

Az előzőnek igaza van, egy SSC multinacionális környezet, tehát lehet, hogy a kollégáid fele nem is tud magyarul, angolul mennek az értekezletek, angol nyelvűek a rendszerek, értsd: még egy nap szabit sem tudsz kivenni angol nélkül...

Egy "majdnem kommunikációképes" embernek ez nem megfelelő környezet.

2018. okt. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Megfelelő lehet, de nagyon függ a pozíciótól, cégtől. Ha a napod nagyját elutazod + 8 óra munka + 1 óra ebédszünet akkor nem haladtál előre.


Folyékony angol elvárás és alap az ilyen cégeknél. Az "egész jó" excel-tudás mit takar? Mert az alapfüggvények, pivot-távlák, vlookup meg még pár "haladóbb" excel függvényt mindenki ismer és a munkához nélkülözhetetlen is...

Az adminisztrátori múlt már érhet valamit, recepciósokat is keresnek, de hát ide megint a folyékony angol kell, minimum.


Nézz azért szét, próbáld ki magad itt-ott, én is láttam már vállalhatatlan angollal posztot betöltő embereket:

sscheroes.hu oldal segítségedre lehet.

2018. okt. 7. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
De amúgy ezeken a helyeken elég durva a munkatempó, te meg olyat keresel, amiből van pénzed gyurmázni. Először azt kéne tisztáznod magadban, hogy mit akarsz az élettől.
2018. okt. 8. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!