Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha egy álláshirdetésnél...

Ha egy álláshirdetésnél műszaki vagy mérnöki végzettség van megjelölve, az mégis mit takar pontosan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nézegettem a Profession oldalon "mérnök" kategóriában állásokat. A legtöbbnél volt konkrét megnevezés, hogy villamosmérnököt, gépészmérnököt stb. keresnek, viszont volt rengeteg amelynél az volt, hogy felsőfokú műszaki végzettség kell vagy mérnöki végzettség.

Ez engem kicsit összezavart, mert agrárterületen is az összes végzettségnél ott van, hogy mérnök pls.: agrármérnök, kertészmérnök. Műszaki végzettségnek meg a műszaki menedzser is annak számít, ami inkább gazdasági oldalú. Nektek mi a tapasztalatotok erről? Vagy titeket nem zavartak még össze az álláshirdetésben megjelölt elvárások?



2018. okt. 7. 17:38
 1/1 anonim ***** válasza:
Nem kell ezt ennyire komolyan venni. Ha műszaki vagy mérnök végzettséggel keresnek valakit, akkor "reálosabb" embert keresnek. A testvérem műszaki menedzserként végzett, a párja villamosmérnökként - nyilván nem ugyanazt tanulták, de voltak hasonló tárgyaik. Én btk-ra jártam, matek utoljára az érettségin kellett. Ezzel csak azt lövik be, hogy ne btk-s papírral menj oda, vagy egy hr-es végzettséggel, hanem úgy legalább viszonylag abból az irányból gyere.
2018. okt. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!