Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért mindig az utolsó nap...

Miért mindig az utolsó nap utalják a fizetést?

Figyelt kérdés

Mindig 10-én utal a (termelő) cég, ahol dolgozom. Oké, hogy egy fizetésnapon kifizetnek 50 millió forintot, de ezt megéri nekik benn tartani az utolsó napig, mert naponta még számottevően kamatozhat? Vagy egyszerűen "használják" a pénzt? Vagy nehezen gyűlik össze, és minden nap számít?

Szerintetek?


2018. okt. 9. 09:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Egyszerűen nem adnak fizetés korábban, mint a szerződesben meghatározott. Miért is tennék?
2018. okt. 9. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A vevők is később és nem azonnal fizetnek (utalnak), emiatt minél később kell nekik fizetni a munkabért annál jobb.
2018. okt. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Az előző munkahelyemen 1-jén fizettek. Azt mondták, tessék, ezért dolgoztál az előző hónapban, itt van a pénzed.

Miután teljesítettem az utolsó munkanapot a hónapban, a következő hónap első napján már jogosult vagyok az előző havi munkabéremet megkapni, hiszen az már az enyém. Ez a tíz nap egy türelmi idő, amíg a munkáltatónak át kell utalnia. Szóval 10 napig ülnek a pénzemen.

Ha átváltanának 1-jei fizetésre, akkor egyetlen egyszer 10 nappal kevesebb ideig lenne náluk a munkavállalók pénze, de utána úgyis mindig 30/31 naponta fizetnének. Tehát ez valami rossz beidegződés lehet egyes cégeknél inkább?

2018. okt. 9. 12:37
 4/8 anonim ***** válasza:
50%
jólvan... Alapíts akkor egy céget ha ennyire megy a könyvelés és a cégvezetés.
2018. okt. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
71%
Akkor menj vissza az előző munkahelyedre.
2018. okt. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
74%

"Tehát ez valami rossz beidegződés lehet egyes cégeknél inkább?"


Nem, ezt úgy hívják, bérszámfejtés. Ha az előző munkahelyeden már 1-én megkaptad a fizud, akkor

- vagy nem volt bérszámfejtés (feketén ment az egész)

- vagy utólag volt valamilyen "érdekes" módszerrel (pl. fix fizuból számoltak vissza)

2018. okt. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
51%

6

Én is mindig elsején kapom. Semmilyen fura módszer nincs benne, és nem feketefoglalkoztatás.


Nem kell semmit számfejteni egy fix fizetésen. Azt utalni kell, nem 10 napig fejtegetni.

2018. okt. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Nem kell semmit számfejteni egy fix fizetésen. Azt utalni kell, nem 10 napig fejtegetni."


Ezt a kérdést és a válaszokat holnap megmutatom a könyvelőnknek, had röhögje halálra magát.

2018. okt. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!