Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nem írom alá a fegyelmit a...

Nem írom alá a fegyelmit a munkahelyen –akkor mi van? Mert a fegyelmi megkapását és tudomásul vételét az aláírásommal igazolom-és ha nem írom alá?

Figyelt kérdés

Ha fegyelmit kapok egy munkahelyen olyan okból amivel nagyon nem értek egyet akkor mi van?

Mert ugye az aláírás arra szolgál hogy

- igazolja hogy a dolgozó számára átadásra került a fegyelmi (kettő pld egy a cégnél egy a dolgozónál)

- - a dolgozó tudomásul veszi a tartalmát

- Amennyiben a fegyelmi szankciót is tartalmaz (pl levonás) az csak akkor foganatosítható ha a dolgozóval közlésre került igazolhatóan írásban miért is kap levonást szankciót


Na és mi van ha én nem írom alá?

Akkor

- mivel hogyan igazolja a cég hogy átadta a fegyelmit?

- Mivel igazolja a cég hogy a dolgozó tudomásul vette?

- És a fő kérdés: szankció. Az csak akkor jogos ha a dolgozó elismerte hogy ezt meg azt csinált. De én nem írtam alá = nem ismertem el = csak úgy levonni büntetni meg nem lehet.


Szóval a kérdés: ott a fegyelmi. Közlöm hogy nem írom alá. Akkor mi van?

Mert ha erre az a válasz hogy akkor ki vagyok rúgva akkor meg a következő kérdésem: akkor mire a fegyelmi? Mire fel rúg ki? Hogy nem értek vele egyet és nem vagyok hajlandó aláírni azt amivel nem értek egyet?

Tehát a kirúgás oka ez esetben hogy azt mondja a főnök az alma kék és nem piros írd alá, én meg nem írom alá mert szerintem az alma nem kék-és erre kirúgnak? Mire fel? Hogy nem értek vele egyet? Csak egyetérteni szabad ellentmondani nem?


2016. aug. 18. 17:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
51%
Egy arva szot nem lehet erteni abbol,amit leirsz,de azok utan,hogy fegyelmit kapsz,siman kirughatnak. Hogy miert? Mert a fegyelmit nem ok nelkul kapod. Sokkal egyszerubb eljonni onnan,ha ez van,mint haborogni es nem alairni,akkor te utod meg a bokad max.
2016. aug. 18. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
70%
Jah es ha nem ismered el,hogy ezt meg azt csinaltad,akkor is hiaba kapalozik az ember,a fonok szava dont,max a munkaugyi birosagra tudod vinni az ugyet.
2016. aug. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
68%
Megfelelő indokkal bárkit ki lehet rúgni. Szar világot élünk, az ember pótolható.
2016. aug. 18. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

" Megfelelő indokkal bárkit ki lehet rúgni. Szar világot élünk, az ember pótolható."


Akkor lenne csak igazán sz..r világ, ha megfelelő indokkal sem lehetne bárkit kirúgni.

2016. aug. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Egyetertek az elottem szoloval. A kolleganomet 10 ev utan rugtak ki egyik naprol a masikra,mindenfele extra indok nelkul...egy fegyelmi csak alca,ki akarnak teged rugni onnan,ennyi.
2016. aug. 18. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Én értem miről beszélsz.Na most a főnököd megteheti,hogy oda hív két embert akik aláírásukkal igazolják,hogy nem írod alá.Tehát tudtál róla. Aláírod,és a megjegyzés rovatba beírod mért nem tartod jogosnak.Ha ez nem kamu fegyelmi akkor egy példány felkerül a HR-hez.A másikat megkapod.Legalább is nálunk így működik.Egyébként a kollektív szerződésben,vagy akár a sima munkaszerződésedben is benn van,hogy a cég milyen esetben alkalmazza ezt a szankciót.Mármint a fegyelmit.
2016. aug. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
68%

" Megfelelő indokkal bárkit ki lehet rúgni. Szar világot élünk, az ember pótolható."


Az lenne a szép ha nem lehetne kirúgni senkit sem. Így senki sem dolgozna mert úgysem rúgnák ki soha, de a fizetést megkapná. Világvége rulez.

2016. aug. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
84%

"Egyetertek az elottem szoloval. A kolleganomet 10 ev utan rugtak ki egyik naprol a masikra,mindenfele extra indok nelkul..."


Csak eldöntheti egy vállalkozó/vállalat/főnök, hogy kire van szüksége és kire nincs. Ez nem szociális szervezet volt, hanem gondolom egy piaci alapon működő vállalkozás.

2016. aug. 18. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Valamit csak nem csináltál jól, felesleges pattogni. Kirúgni \ fegyelmezni a jó munkaerőt, egyáltalán nem jellemző, akármilyen természetű a főnök. Rám pl. kifejezetten haragudtak, amikor fel merészeltem mondani egy álnok kígyó miatt.
2016. aug. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

"Kirúgni \ fegyelmezni a jó munkaerőt, egyáltalán nem jellemző"


És ha mindent jól csinálok semmit se vétettem csak épp kell a helyem haverjózsinak, csak előbb engem valami mondvacsinált indokkal ki kell rúgni?

És itt jön a képbe a kamu fegyelmi.

2016. aug. 19. 09:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!