Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Próbaidő alatt felmondási...

Próbaidő alatt felmondási nyilatkozatba mit írjak?

Figyelt kérdés
Trenkwaldernél vagyok, de egyáltalán nem azt kaptam amit beígértek munka terén ezért a próbaidő alatt szeretném megszüntetni a velük való együttműködésemet. Tudnátok abban segíteni mit írjak a nyilatkozatba. Előre is köszönöm mindenki szíves segítségét.
2018. okt. 11. 18:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Azt hogy próbaidő alatt indiklás nélkül megszünteted a munkaviszonyt x napon
2018. okt. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Indoklást is írjak vagy elég azt hogy xy napon kötött szerződésemet a jelenlegi próbaidőalatt xy dátummal megszüntetem.
2018. okt. 11. 18:52
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell indoklást írnod.
2018. okt. 11. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
GYIK kereső -> felmondás, havi 50x megkérdezik, találsz majd mintát. Rendes felmondásnál sem kell indokolni.
2018. okt. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Na várjunk csak: a Trenkwalder egy munkaközvetítő cég.

Nem mindegy, hogy mi van a szerződésedben, olvasd el alaposan.

Alapesetben nem kell indokolni a felmondást próbaidő alatt, csak írásban beadni a felmondást és másnaptól már nem kell menni dolgozni, DE! elképzelhető, hogy a Trenkwalderrel kötött szerződésed erről másképp rendelkezik (pl. ha próbaidő alatt felmondasz, akkor ez és ez történik, stb.)

2018. okt. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy próbaidő alatt vagy még?

Próbaidő akkor van, ha azt a szerződés tartalmazza. Ha nem tartalmazza, akkor nincs is próbaidő, ugyanis azt a két félnek a szerződésben kell kikötnie.

2018. okt. 12. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Van a szerződésben 2 hónap. Augusztus végén kezdtem
2018. okt. 12. 13:59
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Akkor gond nincs, csak még a próbaidő alatt - bizonyítható módon - add át a felmondásod.

Nem az a lényeg, hogy mikor írtad meg a felmondást, hanem az, hogy melyik napon adod át. Ha az átadás napján még a próbaidőd tart, akkor a felmondásod azonnali lesz, ha már lejárt a próbaidőd az átadás napján, akkor viszont van felmondási időd.


Cég neve, címe


Alulírott Gipsz Jakab (zárójelben személyes adatok) az Önöknél X. Y. napjától fennálló jogviszonyomat/szerződésemet a mai nappal felmondom.


Dátum, aláírásod


Két egyező példányban megírod, az egyiken átadod, a nálad maradó példányon pedig dátummal ellátva átveteted a céggel.

2018. okt. 13. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Mivel kb. meg is válaszoltuk a kérdésedet már, így hadd kérdezzem meg, hogy mi az, amiben mást kaptál, csalódtál?

Azért kérdezem, mert én is nézegettem a Trenkwalder álláshirdetéseit.

Egyébként nem biztos, hogy fel kellene mondanod - lehet, hogy először csak elég lenne jelezni a Trenkwaldernek a problémát - ugyanis az nekik is gáz, ha olyan helyre közvetítenek, ahol becsapják a dolgozókat.

2018. okt. 13. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
tömören,a versenyképes fizetés fogalmával nem igazán vannak tisztába. Ha van rá lehetőséged inkább mellőzd őket.
2018. okt. 17. 08:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!