Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha elvégeztem a fogorvosi...

Ha elvégeztem a fogorvosi egyetemet, (5év) akkor megkapom a dr. T a nevem elé?

Figyelt kérdés

2018. okt. 12. 14:59
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Én úgy tudom, hogy nem. Gyakorlati év is van.
2018. okt. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
20%
Megkapod. Az általános orvos, fogorvos, állatorvos, gyógyszerész és jogász szakok elvégzése után jár a doktori cím. Igaz, a fogorvosi képzéssel túl sokra még nem mész, szakorvosi képzés kell, hogy érdemben tudj dolgozni a szakterületeden.
2018. okt. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
A dr. semmit nem ér csak a Dr.
2018. okt. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Es azt külön iskolával lehet csak megszerezni? Vagy oz orvosin van ra Lehetőség?
2018. okt. 13. 06:55
 5/7 anonim ***** válasza:
69%

De miért válaszol olyan, aki őszintén nem ért hozzá? Hogy félrevezesse a kérdezőt? Vagy saját magát akarja leégetni, amikor kiderül micsoda hülyeségeket írkál jó dolgában?

Igen, jár a doktori cím (fogorvos vagyok, úgy vitatkozzatok ezután), csakúgy mint az általános orvosoknak, vagy a gyógyszerészeknek (stb). Amit egy korábbi válaszoló írt, hogy mit is ér a doktori cím: Dr bárki lehet, aki phd-zik, magyarán aki egy esztétika szakon "kutat", akár abból is. Ez nem lesajnálás, csak figyelemfelhívás, hogy ha valami tényleg nem egyértelműen érték, akkor az a Dr. (D-vel), mivel dr. (d-vel) nem sok mindenki lehet.


Második válaszolónak üzenem: a fogorvos kijön az egyetemről és önállóan dolgozhat, még csak nem is kötelező szakvizsgázni. Az a fogászat, amit az átlag ismer (tömés, gyökérkezelés, húzás, pótlások készítése stb) egy "sima" fogorvos által elvégzett munkának felelnek meg. Lehet szakosodni, például fogszabályozást nemigen lehet szakvizsga nélkül csinálni, de vannak általánosabb szakosodási lehetőségek, ahol az ember a meglévő tudását mélyíti és szélesíti, de nem tér rá egy teljesen különálló szakirányra (pl fogszabályozás).

Mi - ellentétben az általános orvosokkal - kijövünk az egyetemről és már önálló orvosi tevékenységet láthatunk el, praxist vehetünk vagy akár magánszektorban is elhelyezkedhetünk.

2018. nov. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
16%

"fogorvos vagyok, úgy vitatkozzatok ezután"


Majd ha lesz nagydoktorid akkor szóba állok veled.

2018. nov. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Neked talán van? ☺️
2018. nov. 13. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!