Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megéri még Svédországba...

Megéri még Svédországba kimenni dolgozni?

Figyelt kérdés
Milyen munkákat kaphat ott egy bevándorló? És ha esetleg megtanul svédül? Angolul tudok, tehát tudnék kommunikálni az ott élőkkel, de lehet hogy szeretnék letelepedni ott hosszabb időre. Egyébként sem szoktam alkoholt inni, ez még egy érv arra hogy kimenjek.

2018. okt. 16. 15:27
 1/10 anonim ***** válasza:
Attol fugg mihez ertesz. Milyen vegzettseged van?
2018. okt. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Pincér, és logisztikus. Mindkettő OKJ. Meg van targoncás "jogosítványom", de nincs benne rutinom. Két hetet dolgoztam logisztikusként. Kávézóban másfél évet. Ennyi. Most nincs munkám, de van elég félretett pénzem, ezért gondoltam Svédországra.
2018. okt. 16. 15:40
 3/10 anonim ***** válasza:
Beszélsz egy erős b2 szintén svedul? Ha nem, akkor tanulj mrg
2018. okt. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A probléma hogy pincérnek illik svédül tudnia. Úgyhogy ott legfeljebb mint mosogató kapsz munkát.


Viszont targoncásra van kereslet. Egy raktárban elboldogulsz angolul is, illetve elfogadják hogy (eleinte) csak angolul tudsz.

2018. okt. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ugy tudom Stockholm-ban a vendéglátásban elég az angol is kezdetnek. Viszont az egész nem olyan egyszerü, hogy fogod a böröndöd és hajrá. Nagyon nehéz lakást találni.

Az alkoholos részt meg nem értem. Itt Svédországban a svédek úgy isznak mintha kötelezö lenne. Èn sem iszom és úgy néznek rám mintha valami nem stimmelne velem.

2018. okt. 17. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Úgy tudtam, hogy drága náluk az alkohol, ezért írtam. De akkor ezek szerint annyira azért még se.


Nincs esetleg Stockholm közelében vagy bárhol olcsó szállás? Vannak arrafelé olyanok?

2018. okt. 17. 09:27
 7/10 anonim ***** válasza:
Van ami olcsó csak nem sokeselyed van pl personnummer nélkül megkapni
2018. okt. 17. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én is inkább a targoncás irányban próbálkoznék, ott kevésbé fontos a svéd nyelvtudás, viszont pincérnek van itt elég olyan bevándorló, aki tud svédül, mert mondjuk már itt született, vagy gyerekként jött, melletük esélyed sincs.


Kijönni egyébként nem olcsó, készülj jó sok pénzzel. Én szoftverfejlesztőként úgy jöttem ki, hogy már volt egy aláírt munkaszerződésem meg egy aláírt lakásbérleti szerződésem (ezt a munkáltatóm intézte), de ki kellett fizetnem 2 havi kauciót és az első másfél havi lakbért (hónap közepétől béreltem a lakást, ezért másfél havit), ami így egyben 3.5x12000=42000 SEK volt, azaz több, mint 1.3 millió forint. Aztán vennem kellet bérletet, ruhákat, pár cuccot a lakásba, ki kellett fizetnem a személyi igazolvány díját, meg hát az első hónapban még az otthonról hozott pénzemből éltem. Szóval a végösszeg bőven több, mint 1.5 millió volt. Persze lehet 12 ezer koronánál olcsóbb lakást is találni, főleg ha nem Stockholmba jössz, de itt is lehet kifogni 9-10 ezerért, szobát meg mondjuk 5-6 ezerért, szóval ha mákod van és/vagy lejjebb adsz az igényeidből, akkor olcsóbban is meg lehet úszni, de nincs rá garancia.


Az alkohol tényleg drága, de pont emiatt a svédek ha isznak, akkor sokat isznak, mert ugye 1-2 sört inni csak pazarlás. És úgy buliznak, hogy feltankolnak a szeszboltból (systembolaget) piát - ami még mindig nem olcsó, de fényévekkel olcsóbb, mint a kocsma - abból otthon berúgnak, mint az atom, aztán mennek ordítozni a városba.

2019. jan. 8. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Közben autót is elkezdtem vezetni, ami valahol előny lehet a targoncánál is. A Svédországhoz, meg azt hiszem, hogy nincs elég bátorságom. Legalábbis egyedül menni. Jó ötletnek tűnt elsőre, meg érdekel is a svéd nyelv, de nem lesz belőle semmi. Viszont Bath-ban, Angliában élnek rokonaim, meg voltam már ott párszor, úgyhogy nyár körül oda megyek.
2019. jan. 8. 08:38
 10/10 anonim ***** válasza:
Okés, sok sikert!
2019. jan. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!