Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit kapok kézbe az első...

Mennyit kapok kézbe az első hónapban?

Figyelt kérdés

Előre bocsi ha nagyon butának tűnök, de egyrészt mindig is hülye voltam matekból ( :D ) másrészt ez az első munkahelyem, nem tudom mi hogy megy.


4 hete dolgozom a munkahelyemen, 805 forint/óra a bruttó bérem, egyébként 8 órában dolgozom, 3 műszakban.

Ebből a 4 hétből volt 2 ünnepnap (ugye most hétfőn és kedden), és 3 napot voltam táppénzen.

A kérdésem az lenne hogy ha most kapnék fizetést akkor mennyi az annyi? :) Amit kézbe kapok, az érdekel.



2018. okt. 26. 12:48
 1/5 anonim ***** válasza:
75%

Szorozd be. 8 x 805 x ahány napot dolgoztál.

Ünnepnapra normál esetben nem jár pénz, ha folyamatos munkarendben vagy, akkor szerződéstől függően +8 órát számolj az adott napra. De vigyázz, csak a 23-a az ünnep, a 22-ét ledolgoztuk korábban szombaton!

A 3 nap betegszabadságra kb. 70%-ot számolhatsz, ha időben leadtad a táppénzes papírt.

Ha ezeket összeadod, megvan a bruttó béred.


A bruttó-nettó számításhoz pedig a segítségedre lesz bármelyik netes bérkalkulátor. :)

2018. okt. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A bruttó összeg 66,5 %-a lesz a nettó béred, ha SZJA-val kapcsolatban nincs valamilyen kedvezményed.
2018. okt. 27. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Fogalmam sincs, talàn hogy 25 èv alatti pályakezdő vagyok? Szàmìt?
2018. okt. 27. 05:41
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha megvan a bruttó béred a fentiek alapján, akkor ide bepötyögöd, ki tudod választani a listából azt is, hogy pályakezdő vagy, és kiszámolja neked a nettó bért minden kedvezménnyel.

Sokkal egyszerűbb és pontosabb, mint százalékszámolással bajlódni.


[link]

2018. okt. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az a cégednek számít, Neked nem.


A munkáltató kap kedvezményt azért, hogy Téged alkalmaz, nem pedig Te.

2018. okt. 28. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!