Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Határozott idejű munkaszerződé...

Határozott idejű munkaszerződésnél mik a tapasztalatok? Milyen esetekben hosszabbítják meg a szerződést?

Figyelt kérdés
Van most egy irodai munka egy suliban, ami határozott idejű és 9 hónapos a szerződés. Gondolom, valaki elment szülni. Behívtak egy interjúra, de nem tudom, elvállaljam-e, ha esetleg engem választanak mert nem vagyok jártas az ilyen szerződések terén. Van egy kislányom, akit el kell tartanunk a férjemmel és bár neki 15 éve van munkahelye, jó az, ha mindkettőnknek utalják a fizetését. Jelenleg gyeden vagyok, tehát nem életbevágó még a munkakekeresés, csak igyekszem jó állást kerülni mert a cég ahol dolgoztam, megszűnt. Mit gondoltok, elvállaljam, ne vállaljam vagy menjek el az interjúra és kérdezzem meg, hosszabbítanak-e, ha igen csak akkor? Tapasztalatokra, véleményekre vagyok kíváncsi az ilyen típusú munkákkal kapcsolatosan!
2018. okt. 26. 17:50
 1/5 A kérdező kommentje:
*kerülni helyett keresni
2018. okt. 26. 17:52
 2/5 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Vagy helyettesítésre szokott fix időre ember kelleni, vagy azért, hogy a szerződés lejárta után kötöttséget (végkielégítés, felmondási idő) meg lehessen szüntetni a munkaviszonyt. Sok helyen használják úgy is, hogy 1-3 hónapra, vagy max 1 évre kötnek szerződést, amit aztán folyton meghosszabbítanak. Hogy az általad talált munkánál miért épp a határozott idejű szerződést akarják, azt ők tudják megmondani (ha akarják). Arról is ők tudnak tájékoztatni, hogy tényleg csak arra a 9 hónapra van szükség munkaerőre, vagy utána is.
2018. okt. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Iskolákban gyakori, hogy a tanítási időre keresnek kisegítő embereket. Irodára, takarítani, konyhára. Szünetben elvannak anélkül.
2018. okt. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Október 23án adták fel a hirdetést, ha találnak embert, azonnal is munkába lehet állni akár, egészen augusztus 31ig. Nekem kicsit furcsa. Nem kértek végzettséget, csak office ismeretet, érettségit mivel nekem van, gondoltam, előnyt élvezek a titkári iskolámmal. Csak most tényleg nem találok semmi olyan érvet, hogy miért csak 9 hónap a szerződés. Ha valaki szülni megy, 9 hónap után közvetlen nem mehet dolgozni tehát akkor szerződést kell hosszabbítani. Az is fura, hogy kora reggel küldtem el az önéletrajzom, délelőtt már írtak email-t, hogy amikor én gondolom, 9 és 15 óra között menjek be. Ráadásul úgy írta, hogy Tisztelt Cím.. fura nekem kicsit, sose volt még dolgom ilyennel viszont mindenképp irodai munkára pályáznék.
2018. okt. 26. 18:31
 5/5 anonim ***** válasza:
Akkor ez a 2018-2019 tanév lehet. Utána elképzelhető átalakítás, igazgató váltás, vagy csak nem akarnak ismeretlent határozatlanra felvenni. Vagy amit előbb írtak. Ahol én voltam, ott több ember dolgozott évekig úgy, hogy mindig hosszabbítottak nekik.
2018. okt. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!