Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy lehet, hogy a közszférába...

Hogy lehet, hogy a közszférában ilyen nevetséges fizetések mellett sincs közgazdász munkaerőhiány?

Figyelt kérdés
Tényleg csak aprópénzt fizetnek az embereknek. Miért nem mennek az emberek inkább a BIG4-hez dolgozni, ahol kétszer annyit kereshetnek? Vagy mennének de nem kellenek oda és a közszférában csak a selejt marad?

2018. okt. 29. 07:58
 1/8 anonim ***** válasza:
83%
Nem a pénz az egyetlen szempont az életben. Másrészt a BIG4 igényel X embert, a többi amúgy sem dolgozhat ott.
2018. okt. 29. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%

Ha nem is a selejt marad, de az biztos, hogy a közszférában dolgozók jelentős része ilyen munkatempóval nem állna helyt a piaci szférában.


Konkrét példát tudok rá, hogy előtte több helyről kirúgott ember vígan boldogul állami hivatalban.

2018. okt. 29. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
96%
Én dolgoztam a versenyszférában és a közszférában is IT-sként. Utóbbiban kis túlzással feleannyit dolgozol. Persze nem mindenki, ott is vannak hajtós állások, de a nagy része elég nyugis. Be vagy jelentve a teljes fizetésre, 100% hogy hónap végén tényleg megkapod, vannak kedvezmények, egyéb juttatások. Szóval van, akinek ez a biztonság többet jelent, mint a több fizetés. Ráadásul egy közszférás állás mellett lehet mellékállást vállalni, saját vállalkozást vinni mert nem úgy érsz haza, hogy csak bedőlsz az ágyba.
2018. okt. 29. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
96%

Szintén dolgoztam közszférában és versenyszférában IT-sként, még az előző válaszolónál is durvábbak a tapasztalataim. Ha őszinte akarok lenni, teljesállású közalkalmazottként ha dolgoztam heti 5 órát már sokat mondok. Ennél persze több időt töltöttem bent (na nem heti 40 órát), de a valódi munka kb. ennyi volt. És nem én voltam a kiugró eset, volt olyan kolléga, aki szó nélkül eltűnt 1-2 hétre, de elnézték neki, mert amúgy nem találtak volna olyan jó szakembert ennyi pénzért. Még szabinak sem írták ki... A hely nevét érthető okokból nem mondanám el. :)


Persze még multinál sem korbáccsal ütik a hátad, hogy dolgozz napi 8 órát, mondjuk nettó napi 5-6 óra a reális munkával töltött idő, meg közalkalmazottként sem minen hely ilyen, de azt hiszem az alapvető különbség látszik. Nem véletlen az a fizetésbeli különbség, és vannak olyan élethelyzetek, amikor többet ér a lazaság, mint a pénz.

2018. okt. 29. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
88%

irigyellek benneteket, én egyedül viszem egy megyei jogú város adóosztályán a hipát... rendszeresen járok haza hat után, a munkaidőmnek négykor vége... állásfoglalásokat rendre otthon gyártok, mert otthon van rá időm. És most jó eséllyel elmegy (kirúgják) az építményes kolléganő, kettőnk közt lesz felosztva a munkája.

Hát ennyit a nyugis közállásról (és dolgoztam versenyben, könyveltem 15 évet, sőt, most is besegítek)

2018. okt. 29. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
84%
és nem, nem munkaidőben írogatok, holnap adótanácsadói vizsgám van és tádám, kaptam egy nap szabit.
2018. okt. 29. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Estádio de Felchút ***** válasza:
100%

BIG4 igencsak megnézi, kit vesz fel.

Eleve, ha nem preferált egyetemen végeztél, mész a kukába. Plusz a tesztírás/AC során is kihull a férgese rendesen.

2018. okt. 29. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk sok a fiatal, kisgyerekes anyuka. Jól látták, hogy mi feladjuk a nyugis, családbarát munkahelyért a versenyszférás fizetést. Mindannyian képzettek vagyunk, megállnánk a helyünket bárhol, de több év kihagyás után esélyünk sincs a terhelhető frissdiplomásokkal szemben.
2018. okt. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!