Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Lehetséges, hogy van "bérlimit...

Lehetséges, hogy van "bérlimit" egy multinacionális cégnél? Ti otthagynátok egy ilyen céget vagy várnátok?

Figyelt kérdés

Ahol jelenleg dolgozom, szerintem erről lehet szó.


Itt minden évben van értékelés, arról szól,hogy négyszemközt beszélgetsz a főnököddel a célokról, min kellene változtatni...stb és megállapodtok egy béremelésben.

Normál esetben ez 25-30 ezer forint évente.


Nekem, mióta itt vagyok, évente 30 ezerrel nőtt a bérem, ebből 10 ezer az "inflációs kompenzáció" 20 ezer pedig a béremelés.


Ez az első munkahelyem, szakmai gyakorlaton is náluk voltam, amikor lediplomáztam felvettek, 5 éve dolgozom náluk.


A legutóbbi értékelésnél viszont a főnök közölte, hogy nem tud többet emelni, a legutóbbinál is necces volt.Kérdeztem magasabb pozícióról, azt mondta nincs üresedés,ha lenne én kerülnék oda.


A fizetésem bőven az átlagfizetés felett van, magyar viszonylatban nagyon jónak számít, de ha nem emelkedik évente, akkor mi a motiváció arra, hogy az ember jól dolgozzon?


Egy csirketerítős állami cégnél nem emelik a béreket, de azok annyit is érnek, de egy komoly nagy nevű multinacionális cégtől többet vár az ember.


2018. máj. 13. 13:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
63%
Ez általában így szokott lenni, a legtöbben ilyenkor váltanak. Elmész egy másik céghez, ahol az eddigi tapasztalataidra alapozva felvesznek másfélszer akkora kezdő fizetéssel, mint ami itt az utolsó fizud volt.
2018. máj. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Állami cégeknél is emelik a béreket, bár nem tudom, milyen "csirketerítős" állami cégről beszélsz.:D


Amúgy én is multinál dolgozom, két éve léptem túl a pozíciómban elérhető bérplafont. Megoldották, a pluszt megkaptam egy összegben, idén pedig csináltak nekem egy funkciót, ami havi 2-3 óra pluszmelóval jár, így már magasabb a plafon. Ha neked nem oldják meg, valszeg nem vagy annyira fontos, keress másik állást.

2018. máj. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
5 év alatt elérted a cégnél a maximumot. Ha nincs előreláthatólag vezetői üresedés akkor váltani kell.
2018. máj. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

2#


Állam cégeknél, csak az utóbbi 1-2 évben kezdtek emelgetni, mert már égett a ház.


Amit mondasz, azzal az a baj, hogy az én pozícióm már így is leterhelt,nem férne bele már más.

2018. máj. 13. 13:28
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen standard multiknál, hogy bérsávok vannak pozíciószintekre.
2018. máj. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Azért a 25-30 ezres emelés még egy multinál se rossz évente... ahol eddig voltam a 10-15 ezer volt a tipikus emelés (tehát pont csak az inflációt követi).


De a bérsávos dolog tényleg létezik. Mondjuk 5 éves ottartózkodás után általában már magasabb fokra tesznek, de úgy tűnik, itt nem lehet.


Mit dolgozol egyébként?

2018. máj. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

6#


Beszerzőként dolgozom egy ipari multicégnél.

Ami felettem van pozícióban az a stratégiai beszerző, de az a pozíció foglalt.

2018. máj. 13. 17:53
 8/12 anonim ***** válasza:

Kicsit el vagy tévedve. Orulj, hogy eddig kaptál rendszeres fizetésemelést, miközben - ha jól értem - a munkaköröd nem változott. Természetes, hogy nem fognak a csillagos égig emelni, pláne nem egy belépő szintű pozícióra.


Ha meg nincs üres előlépési pozíció a cégnél, akkor nincs. Ez sem természetes, akármennyi évet voltál ott, és akármennyire jól dolgoztál eddig.


Ha nem tetszik, keress más munkahelyet, vagy fényegesd meg őket, hogy lelépsz, ha azt tartod helyesnek. A karrierépítés úgyis nehéz anélkül, hogy időnként ne mennél el új helyre.

2018. máj. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Kedves 8,


te vagy eltévedve.

Ha egy cég nem emeli a béreket, aki akkor mivel motiválja a munkavállalókat, hogy neki dolgozzanak?



Soha nem dolgoznék olyan cégnél, ami nem emeli évente a béremet, hanem befagyva tartja, az ilyen cégek mennek a süllyesztőbe előbb-utóbb.


Ezért hoztam fel negatív példának állami céget, édesanyám állami cégnél dolgozik, sok-sok évig be volt fagyva a bére, az utóbbi 2 évben kezdte a MÁV emelgetni, mert a létszámhiány a működését veszélyezteti.

2018. máj. 13. 18:27
 10/12 anonim ***** válasza:

A MÁV-nal alacsonyak a bérek és szarak a munkakörülmények. Persze, hogy senki értelmes mem akar ott dolgozni.


Attól hogy neked junior pozícióban nem emelik a csillagos égig a fizetésedet, még simán lehet, hogy versenyképes ez a fizetés, és ha te felmondanál, könnyen találnának 5 másikat a helyedre.


Ha meg úgy gondolod, alul vagy fizetve, akkor hajrá, keress másik munkahelyet. Én nem tartalak vissza.

2018. máj. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!