Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ismertetnétek velem a lehetősé...

Ismertetnétek velem a lehetőségeket, adnátok javaslatot a legoptimálisabb megoldáshoz az én és a jogi/pénzügyi oldaláról? (EZEN MÚLIK A JÖVŐM)

Figyelt kérdés

24 éves vagyok, konyhai kisegítőként dolgozok. Évekkel ezelőtt nagyobb mértékű hitelkártya-tartozást halmoztam fel családi hitelkártyán, melyet törlesztenem kell, de a törlesztőrészleteket később nem tudtam fizetni. A számlavezető bank rendszeresen küldött nekem fizetési felszólítást 500 000 Ft értékben, viszont nem régiben egy értesítést is kaptam, miszerint a múlt hónapban a bank eladta a követelésem egy követeléskezelőnek. A fizetési felszólításnak nem tudok eleget tenni, mert jelenleg is alkalmi munkákból élek. A lakhatásom megoldott, egyedül tartok fenn egy háztartást, egy 40m2-es lakótelepi lakásban, melyet egyik közeli barátomtól bérelek 30 000 Ft-ért havonta.


Jelenleg egy szállodában dolgozok mosogatóként, alkalmi munkavállalói státuszban. Ebben a formában havonta 15, egy évben pedig 60 napot tudok egy munkáltatónál dolgozni, így naponta 5400 Ft-ot, havonta 81.000 Ft-ot keresek.


A jelenlegi munkahelyemen 3 hónapja foglalkoztatnak, így ebben a formában már csak egy hónapot tudok tovább ott dolgozni. A munkáltatóm meg van elégedve a munkámmal és szeretne velem határozatlan idejű munkaszerződést kötni, így havonta 160.000 Ft-ot tudnék keresni.


Egyik ismerősömtől hallottam, hogy a követeléskezelőnek joga van letiltani a bankszámlámra érkező fizetést, hogyha nem teljesítem a törlesztőrészleteket. Amennyiben elfogadom az álláslehetőséget számolom kell azzal, hogy jövedelmemnek 33%-át letiltják a törlesztés biztosítására, ez újabb aggodalomra ad okot számomra. Nem tudom eldönteni, hogy mihez kezdjek.



2018. nov. 5. 10:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Vedd fel a kapcsolatot a behajtó céggel. Mindenféleképpen fizetned kell. Ha tiéd a kártya tehát ha bankszámlára kapod a fizetést. Sajnos inkasszót fognak rátenni ez már biztos.
2018. nov. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
51%

Hát, a helyzeted nem rózsás.

Meg kell majd egyezned a behajtóval, megállapodni valamilyen részletfizetésben, vissza tudsz olvasni az oldalon, nagyon szépen leírták már, hogy szociális helyzetre, fizetésképtelenségre hivatkozva a követelést is megpróbálhatod csökkenteni. Viszont az eddigi 500.000 tartozásod a sokszorosára is nőhet a behajtás miatt, tehát biztos, hogy nagyon nehéz lesz.

A munkahelyeden megpróbálnám kérni, hogy csak részmunkaidőre jelentsenek be, hogy minél kevesebbet tudjanak tiltani a fizudból. Aztán próbáld meg összekapni magad és letudni ezt a tartozást.

2018. nov. 5. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Mizu zsebpénzügyes verseny?
2018. nov. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#3 Verseny? Ilyennel nem kéne hülyéskedned, elég problémám van már!

A többieknek az eddigi válaszokat köszönöm!

2018. nov. 5. 11:34
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Elmondom az én javaslatom:

Ha a munkáltatód meg van elégedve veled, akkor ennek örülj és igen, kössetek határozatlan idejű szerződést. Ez az első és legfontosabb lépés lenne, hogy legyen egy RENDSZERES JÖVEDELMED. Ha ezt a munkaszerződést megkötöttétek, akkor mehetsz a követeléskezelőhöz, ahol a rendszeres munkaviszonyodra hivatkozva megpróbálhatsz részletfizetésben megállapodni - mondjuk havi 50 ezer ft-ba. Ha ez sikerül, kb. 1 év alatt le is tudod a tartozást úgy, hogy köztben neked is marad normálisan megélhetésre.


Nem megoldás a részmunkidős bejelntés, ugyanis ha valaki felnyom vagy egy munkaügyi ellenőrzésen megbukik ezzel a munkáltatód, akkor ezt a munkalehetőséget is elveszted.


És igen, az is előfordulhat, hogy a követeléskezelő letiltja a fizetésedet - ha nem tudsz vele részletfizetésben megegyezni - sőt, nézzük a legrosszabb esetet: akár az 50 %-át is letilthatja.

Ebben az esetben a 160 ezernek (már ha ez a nettó béred) a felét letiltja, de még mindig marad Neked havi 80 ezer ft, ami pont ugyanannyi, mint amit most keresel - csak közben a tartozásod akár 7-8 hónap alatt elolvad!!!! Lehet ugyan, hogy a követeléskezelő még ráteszi a maga hasznát, de kevesebb, mint egy év alatt meg tudsz szabadulni az adósságtól!!!

Nem olyan reménytelen a helyzeted, mint amilyennek látod, csak dolgozz, és próbáld meg letudni az adósságot - akkor nem kell örök rettegésben élned :-)

2018. nov. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
74%

5-ös vagyok, még valami:

Már csak azért is érdemes lenne ezt a tartozásodat "normálisan rendezni", mert van egy KHR rendszer (Központi Hitelinformációs Rendszer), amibe belekerül, ha hosszabb távú tartozásod van. Ha nem fizeted ki, örökké ott fog szerepelni, később sem kaphatsz soha, semmire hitelt (sem lakáshitelt, sem személyi kölcsönt, stb) - ez viszont a későbbi életedet is nagyban tönkrevághatja, tehát mindenképpen azt javaslom, hogy ahogy tudod, rendezd a hitelt, ne bujdokolj, ne reménykedj, hogy majd megúszod, stb.

Ráadásul a bankok és a követeléskezelők is jobban díjazzák, ha látják, hogy "eggyüttműködő" az adós.

Pl. ha részletfizetésben állapodtok meg, akkor azt nagyon tartsd be, mert ha egy részletet nem fizetsz, akkor kész, vége, jön a letiltás, végrehajtás, persze mindig a legrosszabbkor :-(

2018. nov. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!