Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi most egy átlagos IT...

Mennyi most egy átlagos IT fejlesztő bruttó bére?

Figyelt kérdés

Gondolkodom a váltson, de nagyon nem tudok elmenni ezen az egészen.

Én jelenleg olyan 350-400 nettó körül viszek haza diplomásként, de nagy dolgom nincs.

Ha kapnák a cégnél vezető beosztást, akkor olyan 500=550 nettó körül vinnék haza.

Jogi területről van szó egyébként, amiben már 10 év után jártas vagyok, szal ezért is van az, hogy nagyon nem hat meg a munka, mert már rutin az egész.

Ket nyelvvizsga van a tarsolyomban, de ebből csak egyet beszélek már.

Olvasom a neten a fizetéseket, hát eléggé megosztó.

Egyik körben beszélnek havi 400 bruttóról, ami vidéken kevesebb, másik oldalon meg nettó 400, kezdőként, vidéken.

Oké, van rakat beosztás, de akkor is.

Mennyi most nagyjából?

Kérdeztem pár IT ismerőst, hogy mi igaz abból, hogy havi 1 millát hordanak haza?

Megmosolyogtak.

Mi lehet az igazság?


2018. nov. 5. 12:30
 1/9 anonim ***** válasza:
55%

Négyszáz nettó kezdőként? Igen én is hallottam ilyet, de ez annak az erdménye, hogy az emberek szeretnek álmodozni. Aztán az álmaikat úgy mesélik el másoknak, mintha az lenne a valóság.


Nem tudok olyan szakmát Magyarországon amiért ennyit kaphatnál kezdőként. (Természetesen lehet valami elképesztően speciális tudásod, de gondolom nem erre irányul a kérdés)


Miskolc, sw fejlesztő cég kezdő programozó kb 350 bruttó. néhány év után 500-550 bruttó.


Természetesen ez Borsod, budapesten nyilván többet lehet kapni.


Havi 1M bruttót ma magyarországon elég nehéz összeszedni, ha nem vezető vagy, de pl Borsodban / Hevesben sok vezető sem kap ennyit.

2018. nov. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
18%
543141,foint és 32 fillér
2018. nov. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
64%

Ezen az oldalon erre a kérdésre nem fogsz normális választ kapni. Két véglet van csak, a trollok/kamugépek és a "120 nettó ágazati bér". Meg amúgy sincs olyan mennyiségű válasz, hogy abból BÁRMIFÉLE következtetést le lehetne vonni.

Egyébként minek akarsz váltani? Ha VALÓBAN 350-400 ezret megkeresel nettóban, akkor szerintem baromság lenne változtatni. Ennyi pénzt szerintem egy kétkeresős átlagnál sokkal jobban élő család tud összerakni havonta, ha országos szinten nézzük.

2018. nov. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
57%
Budapesti programozói bérről tudok nyilatkozni: kezdőként havi 300e és 400e nettó között reális, 5 év tapasztalattal az átlag úgy 500-600e nettó között lehet, a maximum (beosztottként dolgozó programozóként) meg valahol 1M nettó körül mozog.
2018. nov. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
33%

Java senior 1,5-2 millió havonta.


Nagyban függ a nyelvtől, és hogy mit tudsz mellé.

Akinek van 3-4 tapasztalata, nem megy 500 ezerért melózni.

2018. nov. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Időm mint a tenger, akarat van, meglátjuk mit dob a gép.

2018. nov. 5. 15:10
 7/9 anonim ***** válasza:

Bp.en multinál teljesen reális az 1M nettó (tapasztalattal).

Elég szomorú amúgy, hogy a mai napig nem akarják ezt elhinni sokan. Mondjuk én se nagyon akartam, de azóta saját szememmel láttam.

2018. nov. 6. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem igaza lehet az előzőnek. Én viszonylag kisebb (100 fő alatti) cégnél dolgozom, kevés tapasztalatom van (tudom, hogy mennyire nem tudok semmit) és mégis havi átlagban 400 feletti a juttatási csomagom.

Ehhez képest én teljesen reálisnak tartom ha nagyobb, naprakész tudással, ráadásul multinál 1 millió nettó körül keres valaki.

2018. nov. 6. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Mindenkinek jó munkát és havi 1 milla nettó fizetést! :)

2018. nov. 6. 12:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!