Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ez az álláshirdetés átverés...

Ez az álláshirdetés átverés lehet?

Figyelt kérdés
A professionon találtam egy irodai asszisztens állást. Kicsit furcsa volt, hogy nem egy konkrét cég, hanem egy egyéni vállalkozó hirdeti, de nem tulajdonítottam jelentőséget ennek, és jelentkeztem. Ma kaptam egy e-mailt ettől a vállalkozótól, hogy szerdán vár állásinterjúra a Váci Út 191-be. Utánanéztem a helynek, és ott a Zepter nevű cég irodája található. Csak rosszat olvastam róluk, állítólag kihasználják, és becsapják az embereket. Félek, hogy ez is egy átverés, és egy jutalékos, lehúzós, ügynöki munkára akarnak rávenni.

2018. nov. 5. 17:46
 1/9 A kérdező kommentje:

Belinkelem az álláshirdetést is, remélem nem lesz baj belőle.


[link]

2018. nov. 5. 17:47
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
100% Zepter
2018. nov. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
63%

[link]


Igen, zepter. Ez az ember egy ott dolgozó, aki gondolom nem munkavállalóként dolgozik, hanem egyéni vállalkozó és beszámláz a zepternek. Valószínűleg ő vesz fel maga mellé valakit, aki segíti a munkáját.

2018. nov. 5. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%
101%, hogy nem is munkaviszony, hanem szerződéses Zepter ügynököt keresnek. Ez olyan biztos, mint, hogy az ég kék...
2018. nov. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ezt nem hiszem el. Másodiknak: Gondolom a munkájának segítése azt jelentené, hogy futkározhatok fel alá a városba ügyfeleket vadászva, míg ő mereszti a seggét a irodában, és learatja a babérokat. Én meg max jutalék címén kapnék egy kis alamizsnát, már ha egyáltalán. Mit csináljak most? Mondjam le az interjút valami ürüggyel, vagy szimplán csak ne menjek el?
2018. nov. 5. 21:02
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Normál cégnél azt mondanám mondd le de Ilyen szutyok cég meg ennyit sem érdemel...
2018. nov. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem nem korrekt a vallalattol, hogy nem jeleniti meg a nevet. Plusz, a Profession nagyon nagyon draga hirdeto felulet, egy EV nem is igen engedheti meg maganak. A Zepter nyilvan tamogatja vagy kiszamlazza nekik.

Plusz, szerintem nyugodtan megirhatod neki e-mailben, hogy a a Zepter vallalat profilja nem egyezik az altalad elkepzeltekkel, igy nem aktualis reszedrol az interju.


Valahogy jelezni kell neki, hogy van eszed. Teloszamot nem adott?

2018. nov. 8. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem, nem adott meg telószámot. És igen, nemcsak, hogy nem korrekt, hanem mélyen etikátlan, hogy belehazudnak az ember képébe, és megtévesztik a gyanútlan álláskeresőket, és próbálják őket olyan dolgokra rávenni, amiket nem akarnak. Döbbenet, hogy mi mindent megengednek maguknak manapság a cégek. Ezek után nem érzem, hogy nekem kellene velük korrektnek lennem.
2018. nov. 8. 11:58
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló volt velem évekkel ezelőtt. Zepter volt. Kíváncsiságból bementem az interjúra is. Felejthetetlen élmény, annyit írok. :D
2019. márc. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!