Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Budapesten reális NETTÓ 250...

Budapesten reális NETTÓ 250 ezer forint kezdő fizetés egy CNC marósnak?

Figyelt kérdés

Ahány embert kérdezek meg, annyi válasz. Ahány oldalt nézek meg, annyi statisztika. Sok helyen olvasom, hogy 300000, vagy még akár felette is lehet keresni pályakezdőként. De sok helyen meg olvasom, hogy örüljek, ha a 150 ezret megkapom.

Mi az igazság?

Nyilván, ahány cég, annyi féle bérezés. De akkor úgy kérdem, hogy tényleg van olyan cég, aki ad egy (pálya)kezdő CNC marósnak 300 ezrez nettóban? Ha annyit nem is, 250 ezret? Esetleg ismer valaki konkrét céget? Sajnos Budapesten minimum 250 ezret kell keresni egy hónap, hogy eléldegéljen az ember egy albérletben, és akkor még nem is tettem félre. Tehát késöbb meg kell keresni a 300-at, ha akarok magammal valamit kezdeni, de kezdésnek muszáj a 250.

Milyen gyakori az ilyen cég? Esetleg ismer valaki konkrét céget?



2018. nov. 8. 15:23
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, mekkora a szórás, de azt igen, sokaknak fogalmas sincs a nettó és bruttó közötti különbségről. Azt nyilván tudja, mennyit visz haza ténylegesen, de hirdetésekben bruttó szokott szerepelni, bértárgyaláson is, álláshirdetésben is. Érzésem szerint ez is közrejátszik a félreértésekben.
2018. nov. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nettó 250 ezer az 376 ezer bruttóban.

A nettó 300 ezer az 452 ezer bruttóban.

2018. nov. 8. 16:02
 3/3 anonim ***** válasza:
Pályakezdőnek szerintem nem reális még BP-en sem. Egy-két év tapasztalattal már inkább. Egyébként fizetesek.hu alapján 288 és 310 ezer közötti BRUTTÓ bérek vannak feltüntetve hasonló pozícióra.
2018. nov. 9. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!