Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit keres napjainkban egy...

Mennyit keres napjainkban egy kamionos?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok és gondolkozok rajta hogy belevágok. Magával a munkával és a velejárókkal tisztába vagyok nagyjából, inkább arra lennék kíváncsi hogy mennyit lehet nettóba keresni vele 2018-ba?

Valamint hogy ha valaki évekig kamionozik, teljesen elidegenedhetsz az eredeti szakmádtól? Ez főként azért érdekel, hogyha idővel jönne a család és abba hagynám a kamionozást.



2018. nov. 8. 23:08
 1/10 anonim ***** válasza:
Soforallas.com
2018. nov. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
54%

Belföld 400 körül kézbe, nemzetközi 600 körül.

De tudnod kell, h sok esetben a belföld is olyan, h hétfőn beül a kocsiba és péntek este ér haza. Cigányélet, viszont pár évig megéri csinálni, ha birod...

2018. nov. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Belföld átlag 350.000. Nyilván van olyan, aki ennél többet kap meg van olyan is, aki kevesebbet. Nekem ez az átlag.

Nemzetköziről nem nagyon tudok nyilatkozni mertt nem csináltam, de ott azon múlik mennyit vállalsz be....

Ismerősöm körfuvarokat csinált, hétköznap hazajött 1 napra, meg a 45-re, így kapott 400.000 körül.... de akik mennek 4 heteket azok biztos kapnak 600.000 körül.. csak hogy aut bírni is kell...

Neked kell mérlegelni. Én inkább keresek csak 350.000 forintot de mindennap itthon legyek...

2018. nov. 10. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
54%
Hát ez elég rossz fizetés ha azt az időt is számolom amit idegen helyen kell tölteni.
2018. nov. 10. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
81%

Igen, ha azt nézzük nem fizet jól. Pláne hogy a bejelentésed minimálbér!!

Nekem is meg van minden papirom, de ennyi fizetésért inkább porosodjon a fiókban....

2018. nov. 10. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
30%

Amennyi a szerződésben szerepel, minimálbér! Ezt 100% hogy megkapod.

A többi 200.000 vagy 300.000-et vagy odaadják vagy nem.

Voltam már olyan cégnél ahol nem adták oda.

2018. nov. 10. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
De ilyen waberer, hrudolf stb ismert nagy cégek is minimálbérre szerződnek?!
2018. nov. 11. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

maga a fizetés jó, ha csak ezt látod... de vannak amikről elfelejtenek beszélni, mert akkor rájönnének az emberek hogy egy magyar aldiban is kb ugyan úgy vagy jobban lehet keresni, és még életed is van mellette :D


Egy példa: ha nem igénytelen görény módjára akarsz élni a kamionodban, akkor neked kell venned minden cuccot. Csak hogy elmondjam a nagyobb tételeket nekem mik voltak: normális GPS amivel elkerülhetem a dugókat: 130 ezer, fagyasztó láda amiben otthonról hordtam a kajákat 1 hónapra: 150 ezer, műbőr padlóborítás 30 ezer, áramátalakító 10 ezer, és még nagyon sok más egyéb dolog, amit zsebből fizettem. Ja igen, a telefonszámla havi 16k, de így korlátlan netem van mindenhol európában és angliában. Kényelmi dolog...


Aztán egy bevásárlás indulás előtt minimum 20k, a kaja egy hónapra amit viszek az is 20k körül van, meg a vitaminok, stb... az is 10-20k.


És akkor ott van az apró figyelmetlenségből adódó büntetések: rossz helyen volt az útdíjfizető eszköz kb 10 km-en keresztül, utána átraktam máshova és jól működött, de 250 eurómba került. Volt aki a belga útdíjfizető helyett véletlen a szlovákot dugta be, 1500 euró bünti. Volt hogy nem csináltam semmit, utólag megvádoltak hogy nekimentem valaminek, 1200 euró büntetés, és 4 hónap kitiltás németországból a semmiért... Ha nem kötöd le az árut az akár 2000 euró is lehet.


Ezek után úgy nézd az 500-600 ezres fizetést, hogy az olyan mint a kutya vacsorája, egyik hónapban lehet megmarad belőle 400 ha ügyes vagy, másik hónapban meg lehet az egész hónapot ingyen melóztad. Én nekem elegem lett ebből az egész szarakodásból, és kiléptem a francba, nem érdekel ha szegény ember leszek, de legalább szabad leszek, és nem élem ezt az illúzió életet...

2018. nov. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
#7 Igen!
2018. nov. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez a valóság.

Kamionos munkaszerződés (részlet).

[link]

140.000-et utalt. Nem volt semmi büntetés, levonás.


A gyári fizetés:

[link]

205.835 + 34.834 = 240.669Ft./hó.

2018. nov. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!