Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha reggel sms-ben közlik a...

Ha reggel sms-ben közlik a felmondást próbaidő alatt, akkor az aznapi fizetés még jár?

Figyelt kérdés
2018. nov. 9. 12:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen nem
2018. nov. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Csak ha már bementem dolgozni?
2018. nov. 9. 12:50
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A ledolgozott idő arányosan jár.
2018. nov. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem meg jár. Ha ma reggel felmondtak, akkor a kilépő papírjaidon a mai nap lesz az utolsó munkaviszonyban töltött napod, amire pedig jár fizetés.

Amúgy meg mi az, hogy smsben mondtak fel...? Jó, hogy nem üzentek a szomszéddal...

2018. nov. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Az utolsóval hsz-szel értek egyet.


Egy törvényi hivatkozás sokat segítene az igazság kiderítésében.

2018. nov. 9. 13:37
 6/7 anonim ***** válasza:
82%

Ledolgozott időre jár bérezés.

Ha reggel felmondtak, és nem dolgozod le azt a napot (miért tennéd már), akkor nem jár fizetés arra a napra.

Viszont "hajnalok hajnalán" etikátlan a felmondást közölni, pontosan ezért.

Azt nap közben "illik".


Egyébként az SMS-ben közölt felmondás nem vált ki joghatást, pontosan olyan, mintha fel sem mondtak volna.


A felmondást írásban kell közöli (próbaidő alatt is), és az átadás módja lehet személyesen, postai úton (akkor az átvétel napja a mérvadó), valamint e-mailben, ha a címzett nincs akadályozva az elektronikus küldemény átvételében.


Írott megállapodást mindig írásban mondunk fel, ez alap!


Én a Te esetedben bemennék dolgozni, hiszen az SMS-ben történő felmondás nem vált ki joghatást. Magyarul: Neked nem mondtak fel - törvényesen.

2018. nov. 10. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha most nekem felmondanak - délutános vagyok-akkor a felmondási papírokat a tegnapi nappal is le tudják dátumozni.
2018. nov. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!