Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kérhetek majd 1-2 nap gondolko...

Kérhetek majd 1-2 nap gondolkodási időt, ha úgy alakul?

Figyelt kérdés

Voltam a múlt héten egy interjún. Alapjáraton jól sikerült, szerintem szimpatikus voltam a főnökségnek. Azt elmondták, hogy sokan jelentkeztek. Amikor végeztünk, bement a következő jelölt. Pár perc múlva az egyik igazgató kijött utánam (még ott ért, mert vettem fel a kabátom), hogy ne aggódjak a 30 napos felmondási idő miatt, az nem befolyásol náluk semmit.(mivel jelenleg is dolgozok) Ha úgy gondolom, hogy nem felelne meg nekem a munka akkor telefonáljak. Amúgy 2 héten belül értesítenek mindenképpen. Utána kezet fogtunk és elköszöntünk. Ha esetleg felhívnak egy ajánlattal, akkor szokás ilyenkor kérni pár nap gondolkodási időt? Gondolok itt olyanra, hogy felajánlanak valamennyi fizetést, azt jó lenne átgondolnom.

Köszönöm!


2018. nov. 9. 15:57
 1/5 anonim ***** válasza:
90%
Sehol nem kell azonnal válaszolni. Nem csak te akarsz valamit tőlük, ők is akarnak valamit tőled. Ha kapsz egy ajánlatot, mindig benne van, hogy meddig kell visszajelezned. Simán lehet, hogy akkor, mikor hívnak, te épp nem érsz rá - sír a gyerek, pont kutyát sétáltatsz, épp meghalt a szomszéd tengerimalaca, bármi -, nem várják el, hogy azonnal a telefonban válaszolj. Még azt is mondhatod, hogy ne haragudjon, épp nem alkalmas, hívjon vissza egy óra múlva. Nem te teszel nekik szívességet azzal, hogy hozzájuk mész dolgozni. Ne aggódj emiatt.
2018. nov. 9. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha kevésnek találnám az ajánlatot, akkor blöffölnék, hogy megsejthetett vmit a jelenlegi főnököm és magasabb pozícióba kerülhetnék.
2018. nov. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
74%
Kérhetsz, bár ha elkezdesz vacciálni, más, lelkesebb embert is választhatnak. Jobb, ha végiggondolod, mekkora bért szeretnél, és ha annyit megadnak, elfogadod, ha nem, akkor meg gyorsan ellenajánlatot teszel, nem húzod az időt.
2018. nov. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

"Azt elmondták, hogy sokan jelentkeztek. Amikor végeztünk, bement a következő jelölt. Pár perc múlva az egyik igazgató kijött utánam ... Ha úgy gondolom, hogy nem felelne meg nekem a munka akkor telefonáljak. Amúgy 2 héten belül értesítenek mindenképpen. "


Tehát kaptál 2 hetet arra, hogy elgondolkodj a dolgokon. Ha felhívnak, hogy Téged választottak, akkor min akarsz még gondolkodni? Gondolom, van egy elképzelésed a fizetésről (ha nem is beszéltétek meg az interjún): ha ennél kevesebbet mondanak, akkor nyilván nem akarsz ott dolgozni, azt viszont nem árt azonnal jelezni vagy esetleg nekiállni alkudozni, feljebb srófolni a fizetést - ha megy... Ha nem, nem.

2018. nov. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Általában e-mailben írnak egy ajánlatot, nem csak egy sort írnak hogy bruttó X ezerért jössz-e, hanem felsorolják hogy milyen béren kívüli juttatások vannak, milyen bónuszok, prémiumok. Tanfolyamok, tréningek amiket támogatnak stb.

Általában következő nap délig/kora délutánig szoktak időt adni. Élj vele azt tanácsolom.

2018. nov. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!