Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Interjún kérdezhet a magánélet...

Interjún kérdezhet a magánéletről?

Figyelt kérdés

A következő kérdéseket kaptam: Van párom? Mikor szeretnék családot? Hány évesen szeretnék gyereket? Ha szeretnék házat, mikor?


Engem szarul érintett a gyermekvállalás kérdése. Ugyan még nem aktuális, de PCOS miatt tudom, hogy nehezen fog összejönni, ha összejön...


2018. nov. 10. 13:55
 1/9 TappancsMancs ***** válasza:
86%
Hát gyakorlatilag a jog szerint csak olyan felől érdeklődhetnek ami a munka elvégzéséhez szükséges. Semmit nem szabadna kérdezniük olyanokról mint: politikai hovatartozás, családi állapot, szexuális beállítottság, vallási hovatartozás.
2018. nov. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
35%
Nem kérdezhetnek, de a gyerek témát meg szokták kérdezni. Nem vagy köteles válaszolni, legfeljebb nem téged választanak. Mondjuk a munkáltatót is megértem, anyósom jól megszívta, mikor felvett egy nőt, aki aztán zsinórban 3 gyereket szült, majd 9 év után még ő követelőzött, meg fenyegette, hogy ez meg az jár neki.
2018. nov. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
67%
Nem tudom, hogy mit mondtál, de ilyenkor a minél későbbi tervezett időpontnak örülnek a cégek...
2018. nov. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
30%

hasonlót én is tudok a kettes példájához, mondjuk én szomszédomról tudom ugyanezt. náluk is már a 3. gyerek jött majdnem pontosan kiszámolva...így már jópár éve nem dolgozik...és még jöhet nekik a CSOK is...zseniális ötlet amúgy.


mellette amilyen ordítozásokat meg hallottam a vékony falakon keresztül az előző két gyerekkel...:D na mind1 is, a lényeget leírták, hivatalosan nem kérdezhet rá, így is vagy rá köteles válaszolni, viszont az egy bebizonyíthatatlan fekete pont.

2018. nov. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
82%

Hazudj, mondd, hogy nem akarsz soha, csak munka éltet :)

Ha ők meg merik kérdezni, holott tilos lenne akkor te merd hazudni azt amit hallani akarnak.

Az élet így működik még a mai modern világban is, hogy a nők többsége 20-40 év között szül egy vagy több gyereket. Mondjuk azért 3 gyerekre 9 év kissé sok. Ráadásul a 3. évben csak gyes jár, tökre nem éri meg.

2018. nov. 11. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
49%
Bármit kérdezhet bárki, de te nem vagy köteles válaszolni, hasonlóképpen az irataidat is akárki elkérheti, de neked nem kötelességed megmutatni!
2018. nov. 11. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 grafno ***** válasza:
100%
Nem kérdezhet, de azt kell mondani amit hallani szeretne és nem azt amit te gondolsz. Később még azt mondod, hogy becsuszott.
2018. nov. 13. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem kérdezhetnének ilyet. Ráadásul nem is értem, miért kérdezik meg. Attól még, hogy most nincs valakinek párja, később lehet, és jöhet a baba hamarabb is a tervekhez képest. Plusz ugye aki meg már tervezi, az se fogja bevallani.
2018. nov. 13. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 TappancsMancs ***** válasza:
Na hát igen. Az állást kereső sem kérdezi meg a cégvezető vagy a HR-es családi állapotát.
2018. nov. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!