Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gyes utáni felmondás, szerződé...

Gyes utáni felmondás, szerződés modositás után. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Tíz éve vagyok egy cégnél,gyes lejárta után kivettem a szabikat.Okt elejétől 4órába módosítattam a szerződésem.(3 gyerkőcöm van).Sajnos az elmúlt héten közölték a munkarendem ami van,h este tízig tart.Sajnos segítségem nincs.A férjem is dolgozik.Úgy döntöttem,h felmondok.Mit tehetek mit tegyek?Felmondási idő.stb.
2018. nov. 10. 21:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Felmondási idődet a szerződés tartalmazza. Ha abban nincs, akkor a cégnél lévő kollektív szerződésben foglalt felmondási idő az irányadó. Ha kollektív szerződés sincs, akkor az MT szerinti, ami jelenleg 30 nap.


Ha a felmondási idődet sem szeretnéd eltölteni a cégnél, akkor a felmondási nyilatkozatban kérheted, hogy a cég ettől tekintsen el, és X. Y. nappal szüntesse meg a munkaviszonyodat.

Ebbe a cég vagy beleegyezik, vagy sem. Ha nem, akkor kénytelen vagy letölteni a felmondási időt, ami alatt bármi történik, a meghatározott idő elteltével letelik, tehát semmi nem tolja ki, nem hosszabbítja meg.


A felmondási idő a felmondás közlését (átadását) követő napon indul el.

Mivel Te mondasz fel, ezért egyéb juttatások (végkielégítés) nem jár, csak adható.

Az időarányosan járó, de ki nem adott/vett szabadságot vagy kiadja még a cég a felmondási idő alatt, vagy a munkaviszony megszűnésekor készpénzben megváltja.


A "túlvett" szabadságot nincs a munkáltatónak joga megfizettetni Veled. Jogosulatlanul felvett munkabér címén sem! Mindezt azért, mert a szabadság kiadása felől a cég rendelkezik a legnagyobb részben, tehát ha Ő időarányosan többet adott ki, az az Ő felelőssége, nem a Tied. Az új MT ezt a lehetőséget megvonta a munkáltatóktól.


Mit szeretnél még tudni?

2018. nov. 11. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez véletlenül nem jogi kérdés?
2018. nov. 11. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Sok jó,hasznosat írtál le nekem.Köszönöm

Remélem,eltekintenek a f.időtöl.Màr csak azért is,merz sok idő telt el mióta itthon vagyok.Nem így akartam szerettem volna visszamenni,ha lett volna egy jó beosztásom.Sajnos nem tudom megoldani,nagyon sokat gondolkodtam/tunk.Félek a holnapi naptól,akkor fogok szólni.Még két nap szabim van bent.

2018. nov. 11. 21:06
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha eltekint a felmondási időtől a kérésedre, akkor azt adja írásba, vagy legalább a felmondásod nálad lévő példányára írja rá, hogy "engedélyezi".


Mivel nem tudom, hogy milyen a munkáltatód, ezért nem árt óvatosnak lenni, a fentieket csak ezért ajánlom.


Nekem volt olyan, hogy szóban engedélyezett 2 nap szabadságot, aztán letagadta, majd rám fogta, hogy igazolatlanul voltam távol. Írás nem volt róla, és tanúm sem. Nem szerelemmel váltunk el, az biztos. :)


Attól se ijedj meg, ha közös megegyezéses munkaviszony megszüntetést ajánl meg, mert ha az írásos megegyezésben semmi nincs, ami hátrányos számodra, és a benne foglaltakkal egyetértesz, akkor nyugodtan írd alá.

A felmondási idő eltekintése esetén általában ezt szokták ajánlani, mert félnek, hogy egy jogvita esetén rosszul jár a munkáltató, mivel eltekint a felmondási időtől. Mindez azért van, mert a jogszabályban félreérthetően került bele ez a dolog, és mindenki meg van győződve arról, hogy ezt kötelező fizetni a cégnek akkor is, ha Te kéred azt, hogy tekintsen el tőle.

2018. nov. 12. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!