Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire éri meg manapság...

Mennyire éri meg manapság ügyvédnek lenni?

Figyelt kérdés
Nevelő apukámnak az ismerőse ügyvéd , ő elég jól meg él belőle ... Azt tudom , hogy nagyon sokat kel tanulni illetve a történelmet meg a magyart kell erősen megnyomni. Tudom , hogy az egyetem után , még szakvizsgát is le kell tenni , ezért gondoltam majd az apukám ismerőse esetleg gyakornoknak felvesz , és eltudok helyezkedni . Az ELTE jogi kart nézegettem , nem tudom mennyire jó iskola . Aki ebben a témában jártas , és tudna segíteni , az nagyon jó lenne :D

2018. nov. 10. 22:35
 1/3 anonim ***** válasza:

Sokan vannak ügyvédek, stabil, sok ügyfélre van szükség, illetve tőkére az irodádhoz. 5 év egyetem, 3 év gyakorlati idő aztán szakvizsga. Budapesti viszonylatban minimum angol felsőfok, szaknyelv ismerete, több idegen nyelv előny, jó ha érdekel valami speciális terület, amire szakosodni tudsz majd. Nem minden ügyvéd keres jól, soknak titkárnőre sem telik, sokkal több ügyvéd van, mint amennyire szükség lenne, de mivel ha a feltételek adottak (amiket leírtam az előbb), könnyen lehet ügyvéddé válni, pl. bírói pályához képest, amivel nem is kereshetsz annyira jó állami szféra lévén, illetve pontrendszer alapján nem neveznek csak úgy ki mindenkit.

ELTE ÁJK jó választás, bár kell hozzá kitartás, hogy valaki el is végezze és ne menjen át másik egyetemre, ráadásul 5 év alatt (kb. 20%-a a kezdő évfolyamnak szokta időben befejezni a tanulmányát).

2018. nov. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen , a részletes választ :)
2018. nov. 11. 20:58
 3/3 anonim ***** válasza:

Indulatosabb választ terveztem írni, de leredukálom emészthetőbb formára.


Ha jót szeretnél magadnak, ne válaszd ezt a pályát, ideértve a jogi pályát is. Ha szimpatikus az ügyvédi hivatás, akkor inkább menj biztosítási ügynöknek vagy hitelközvetítőnek, pont ugyanazok a képességek kellenek hozzá, csak nem sz"patnak rommá feleslegesen minimum 9 évig. A jogi pálya egyetlen előnye, hogy megtapasztalod az érzelmi, egzisztenciális válság legmélyebb bugyrait, önismereti szempontból kiváló választás.


Ha mégis elköveted életed legnagyobb hibáját, és jogra mész, akkor főleg 1000 fényév távolságból kerüld az ELTE ÁJK-t. Semmi értelme súlyosbítani az amúgy sem fényes helyzetet.


Ha a "megéri" kérdésre keresed a választ, akkor ajánlom az IT-területet, mérnöki tudományokat (műszaki főleg), bármilyen piacképes szakmát,vagy bármi mást, aminek van jövője, van benne potenciál.


Persze, ügyvédként lehet nagyon jól keresni, csak ehhez nem napi 8, hanem mondjuk úgy napi 16 óra kell, úgy minimum 15 évig. Miközben más pályán ugyanehhez az életszínvonalhoz kevesebb befektetett energia, illetve kevesebb sz"patás elviselése szükséges.


Szóval összefoglalóan, ha esetleg a jövőben tervezel olyat, hogy élni, akkor ez nem a te hivatásod. Higgy nekem, én sem hittem senkinek korábban, óriási hiba volt.

2019. jan. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!