Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha nov 5-tel léptem be a...

Ha nov 5-tel léptem be a céghez de nov 10-én szombaton berendeltek akkor azt az 1 napot el kell számolniuk túlórában?

Figyelt kérdés

Ha én nov 5-tel hétfővel léptem be a céghez de berendeltek nov 10-ln szombaton melózni amikor is nov 2-át pénteket dolgoztuk le, akkor azt nekem ki kell fizessék majd túlórában?


Hiszen olyan napot dolgoztattak le velem szombaton (nov 2) amikor én még nem is voltam a cég alkalmazottja!


2018. nov. 12. 08:36
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem, rossz a megfogalmazás. Ledolgozást mondunk, de szerintem itt munkanap cseréről van szó. A két napot megcseréltük. Így meg a szombat munkanap lett, tehát menni kellett. De lehet hogy tévedek.
2018. nov. 12. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
na de mit csereltel mire az en esetemben? egy olyan napot csereltel el nov 2 amikor nem is voltam a ceg alkalmazottja! ha igy nezzuk akkor aznap be se lehetett volna engem rendelni hiszen nem voltam meg allomanyban.
2018. nov. 12. 09:05
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha előtte máshol dolgoztál, ott megkaptad a szabadnapot. Ha munka nélküli voltál, akkor meg alapból pihentél. Ezért mondom, itt ne ledolgozásról beszéljünk.
2018. nov. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
na megjott a valasz a hr tol is. nekem volt igazam a tobbieknek ez sima athelyezett nap nem tulora de mivel en meg allomanyban se voltam nov 2an igy az nekem tulora megpedig 1,50 es oraberszorzoval.
2018. nov. 12. 09:20
 5/9 anonim ***** válasza:
Hurrá
2018. nov. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
hát azért nem mindegy hogy semmit se kapok vagy +1 napot kapok ráadásul másfeles munkabérrel. nagyon nem mindegy.
2018. nov. 12. 10:09
 7/9 anonim ***** válasza:
November 10. munkanap volt, november 2. pedig pihenőnap, olvasd el a kormányrendeletet, az "áthelyezés" csak egy szleng. Lehet a munkahelyed nem akar kockáztatni egy ellenőrzésen, inkább kifizeti neked, de szerintem egyértelműen ledolgozandó nap. Volt itt már egy hasonló kérdés, hogy valakinek december 28-án szűnik meg a munkaviszonya, akkor most neki kell-e dolgoznia december 15-én, szerintem ott is egyértelműen igen a válasz.
2018. nov. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nem csak szleng, még az NGM rendelet is „áthelyezést „ említ.


Józan paraszti ésszel is.

Nov 2-át áthelyezték 10-re így noha 10 nem lett volna munkanap hiszen szombat, de mégis az lett, nov 10-et meg áthelyezték nov 2-re így noha nem lett volna szünnap (csak nov 1 a szünnap) de mégis az lett.


Evidens.

De én nov 2-án még nem is voltam állományban így nem rendelhettek volna be arra való hivatkozással hogy „jönnöd kellett volna nov 2-án de nem jöttél helyette gyere nov 10-én „ ez mindenki másnál igaz, de nálam nem lehet igaz hiszen én nov 2-án mint munkaerő még nem is léteztem.

Evidens.



[link]



A 2018. évi munkaszüneti napok körüli munkarendről szóló 9/2017. (V. 19.) NGM rendelet alapján az alábbi hat munkanap kerül áthelyezésre a jövő évben

2018. nov. 12. 10:58
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Jó, akkor olvasd is el a rendeletet, szó nincs benne áthelyezésről. És itt nem a józan parasztész számít, hanem a jog.
2018. nov. 12. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!