Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Így nem fognak felvenni...

Így nem fognak felvenni diplomával sem dolgozni?

Figyelt kérdés
Ha lesz diplomám és jelentkeznék valahova,hogy dolgozni akarok akkor állásinterjúk lesznek.Ott meg elég komolyan szűrnek.Csak azért akarok ott dolgozni,hogy legyen mit ennem,de amúgy meg magasról teszek az egész vállalatra és a karrierre és csak azt várom hogy letelljen a munkaidő és húzhassak haza.Akkor ilyen mentalitással nem fognak felvenni sehova se olyan pozícióba dolgozni,ahol diploma kell?Mehetek akkor valami gyárba betanított munkára.

2018. nov. 12. 22:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%

Drága!

Ki az az ostoba aki állásinterjún közli, hogy szarok a cégre, nem érdekel mi a cég célja, jövője. Csak azért jelentkeztem, hogy kapjak fizetést..

Ilyen kijelentéssel még gyárban sem fogsz dolgozni.

2018. nov. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
De azt látja rajtam a HR-es hogy mennyire vagyok motivált
2018. nov. 12. 22:37
 3/13 anonim ***** válasza:
64%
Érdekes, hogy az emberek egymást hajszolják bele a hazugságba és a képmutatásba. Ahogy az első válaszoló is teszi. Szinte már az a hülye, aki nem vesz részt ebben a lelkileg korrumpáló színjátékban.
2018. nov. 12. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
87%

Időpont ma 22:58

Ha életben akarsz maradni, ha enni akarsz akkor hazudsz a saját érdekedben. Nem kell tudniuk, hogy nagy ívben tojsz a cégre, ha az igazságot mondod, éhen halsz.

2018. nov. 12. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha találsz egy olyan céget, ahol még úgy is te vagy a legjobb jelölt, hogy nem vagy lelkes, akkor van esélyed. Ha mindenáron olyan helyre akarsz menni, amiért nem tudsz lelkesedni, akkor meg kell próbálnod elhitetni velük, hogy lelkes vagy és alig várod, hogy ott dolgozhass. Sajnos ez van.
2018. nov. 12. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Egyik tanárnőm mesélte is,hogy nehohy hazamenjünk ám a munkaidő lejártával,maradjunk még és kérdezzük meg hogy kell e még segíteni valamit,meg hogy szabadnapok is legyünk ám eléthetőek,hátha hívnak.Na hát ezeket leshetik.Munkaidőnek vége,atelefonomat is kikapcsolom másnap reggelig
2018. nov. 12. 23:11
 7/13 A kérdező kommentje:
#5 sajnos nem arra a szakra sikerült bekerülnöm,ahova menni szerettem volna
2018. nov. 12. 23:12
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha már dolgozol, a kutyát nem érdekli, hogy te azt a cégért csinálod, vagy a pénzért, ha megvannak veled elégedve.

Állásinterjún meg el kell adnod magad, ha azon túl vagy, akkor arra van a próbaidő, hogy lássák, hogy beillesz-e a céges környezetbe.


Mondjuk elég szar lehet úgy elmenni dolgozni, hogy nem érzed jól magad ott, és nincs motivációd fejlődésre, ami azt is jelenti, hogy teszel is a cégért.


A tanárod meg hülyeséget mondott. Szak/munkafüggő, de általabán nem várják el, persze az első időszakban nem árt ha odateszed magad, de a végén még meg is szereted :)

2018. nov. 12. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

A konzervatívabb lelkületű kollegináim biztos kivágnának, én speciel lehet, hogy értékelném. Az embernek igen gyorsan telítődnek a receptorai a "mindig is ennél a vállalatnál akartam dolgozni", "ti még valódi értéket állítotok elő" vagy "szeretnék részt venni egy dinamikusan növekedő multinacionális vállalat fejlődésében" szerű bullshitekkel. Miközben a 3 diplomás aspiráns még iparág szintjén sem tud elhelyezni minket...

De nem akarlak áltatni, ha csak nem vagy nagyon nélkülözhetetlen egy vállalat számára valami (diploma, tapasztalat, nyelvtudás, kapcsolatok... etc.) miatt, akkor valószínűleg nem fognak alkalmazni. Legalább az állásinterjún csinálj úgy, mintha tényleg az lenne a célod, hogy az adott helyen dolgozz. Utána már azt gondolsz róla magadban, amit akarsz. Amíg rendesen dolgozol és lojális vagy a munkáltatódhoz, nem nagyon fogja érdekelni a többi.

/Egy HR-es/

2018. nov. 12. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem alapvetően nem a felvételnél lesznek a gondok ezzel a mentalitással - már ha nem trollkodik az illető, és kinézhető belőle, hogy legalább az állásinterjún nem ezeket fogja mondani.


De hamar kiderül ám az ilyesmi felvétel után is.

Ha én főnök vagyok, és ilyen embert vettem fel, azt hamar meglátom az első néhány hétben.

Ilyenkor lelkifurdalás nélkül rúgnám ki a francba ezt az embert.


Én ugyanis nem akarok helyette dolgozni, és azt sem akarom, hogy a beosztottaim dolgozzanak helyette. Minek fizessünk egy olyan embernek, aki után még pluszban is dolgozni kell? Akkor inkább megcsináljuk mi magunk. Ha nem tudja legalább azt nyújtani amit a többiek, és még pláne a kollektívát is bomlasztja, akkor fel is út, le is út.


Hogy aztán miből él, mit eszik - az meg engem ugyanúgy nem érdekel, ahogy őt se a munkahely elvárásai :> És ez így szerintem teljesen jogos és rendben van.

2018. nov. 12. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!