Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Diplomával szeretnék felvételi...

Diplomával szeretnék felvételizni. Ha nem érem el azt ponthatárt az adott szakon, amennyi előző évben volt, akkor nem fognak felvenni?

Figyelt kérdés
2016. jan. 2. 13:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az előző év csak egy tájékoztatás, érdemi információt nem szolgáltat. Majd amit júliusban hirdetnek ponthatár, attól függ, hogy felvesznek-e avagy sem, mivel a ponthatár a jelentkezők felvételi pontszámától függ. De ezt biztosan jól tudod, ha már van diplomád..
2016. jan. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Felvehetnek, abban az esetben, ha csökkenni fog a ponthatár. Meg tudod nézni, hány fős a szakos kapacitás van megadva. Ha ez több, mint a tavaly felvettek száma, akkor lehet erre némi esély. De ha tényleg fontos neked, hogy felvegyenek akkor én leérettségiznék legalább egyik felvételi tantárgyból emelt szinten, hogy elég pontom legyen.
2016. jan. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Akkor a nyelvvizsgát már nem is számolják plusz pontként? Már nagyon régen felvételiztem (2009), azóta sok minden változott. Elte egyetemre szeretnék jelentkezni gyógypedagógia levelező szakára, de nagyon sokan jelentkeznek rá, úgyhogy kicsit az esélytelenek nyugalmával felvételizek.
2016. jan. 2. 13:56
 4/8 anonim ***** válasza:

De a nyelvvizsgát is számítják, természetesen. 24 pont a középfokú, 40 pont: 1 felsőfokú vagy 2 középfokú.

Tehát ha neked csak egy középfokút van (ami ugye a diplomához kell), további 16 pontot tudsz még szerezni egy további nyelvvizsga megszerzésével.

2016. jan. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
De most, ha nekem van egy diplomám, akkor nem fogják a nyelvvizsgát pluszban hozzászámítani, vagy igen? Ezt szeretném tudni.
2016. jan. 2. 14:02
 6/8 anonim ***** válasza:
Bocsi kicsit elírtam szóval a középfokú önmagában 28 pont tehát csak 12 pontot tudsz még plusszban szerezni nyelvvizsgával.
2016. jan. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen, hozzászámítják plusszban, mert lehetséges hogy valakinek van diplomája (mondjuk, mert régen végzett már), de nincs nyelvvizsgája!
2016. jan. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Tényleg? Ezt nem is tudtam! De jó! Köszönöm szépen a válaszokat, most már képben vagyok. :)


Akkor 28 pont a középfokú nyelvvizsgára, okés.

2016. jan. 2. 14:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!