Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szülőként nem éreznétek...

Szülőként nem éreznétek sértőnek ha azt javasolnák az iskolában hogy a gyereketek menjen el gyártósori munkásnak?

Figyelt kérdés

Ez ugyanis egyre gyakoribb. A munkaerőhiány miatt a gyárak HR osztályai már az általános iskolákban próbálják megpuhítani és behálózni a gyerekeket,úgy előadva magukat mintha a 4 műszakos jobbágy munka az összeszerelő üzemekben egy magas presztízsű, életre szóló karrier volna.


Nekem még nincs gyerekem, de ha volna akkor mélyen sértőnek érezném ha azt mondanák hogy az én gyerekem éljen meg ebből.


Azért egy fokkal többre tartom a mai tizenéves, továbbtanuló korosztályt és úgy tűnik ők is többre tartják saját magukat.


Az egyik gyár HR vezetője panaszkodott egy interjúban hogy vagy 40 iskolába mentek el, de sikertelenül mert a gyerekek nem akarnak fröccsöntőnek tanulni.


Nagyon aljasnak tartom azt a hozzáállást hogy ne akarjon a te gyereked semmi számára fontos dolgot elérni a karrierjében, jó lesz neki itt a helyi gyárban a gyártósor.



2018. nov. 13. 22:13
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Előző vagyok:

Ironikus hogy ilyen helyesírással egyetemen vagyok... Mentségemre: telefonról írok, és az elküldés után vettem észre hogy vállalhatatlan amit írtam. Bocsánat :D

2018. nov. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
51%
76%-os: Diplomásokból is nagyon kevés van, pont ez a probléma. Akad olyan középfokú terület is, ami hiányszakma, de ha megvizsgálja az ember a mutatókat sajnos rögtön látszik, hogy nagyon aluledukált a magyar népesség, sokkal több diplomás szakemmberre lenne szükség. Pont ezért hülyeség olyat állítani, hogy nagyobb szükség lenne egy egyszerű szakmunkásra, és nagyon káros ez a jelenleg dívó hozzáállás, hogy buzdítsuk szakmára a gyereket. Nincs semmi baj a szakmunkásokkal, csak kár egy jobb képességű fiatalt erre buzdítani. Mind egyéni szinten, hiszen egy sokkal jobban fizető és kényelmesebb, fontos szellemi munkát végezhetne. Mind össznépileg, hiszen nagy hiány van a jó mérnök szakemberekből például, csak hogy a példánál maradjunk.
2018. nov. 15. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!