Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Bérigény változtatást elfogadn...

Bérigény változtatást elfogadnak, ha időközben máshonnan már kaptam egy igényemnél jobb ajánlatot?

Figyelt kérdés

Egyszerre több helyre küldtem be a jelentkezést, és úgy tűnik, nagyobb fizetést érek, mint gondoltam.


Az egyik cég máris kicsivel nagyobb összeget ajánlott, mint amilyen igényt én megadtam. Egy másik cég pedig megadta az igényem.


Oké, hogy megadták az igényem, de időközben kaptam máshonnan egy igényemnél jobb ajánlatot ezért most már azt kellene felüllicitálniuk, ha azt akarják, hogy odamenjek, tehát már nem aktuális a pár héttel ezelőtti igényem. Ezt így lehet közölni velük? Ilyenkor elküldenek a fenébe, vagy vannak annyira rugalmasak hogy megértik hogy más cég is van?



2018. nov. 14. 07:45
 1/6 A kérdező kommentje:
Két cég közül nekem az a szimpatikusabb amelyik kevesebbet ajánlott (amelyik csak megadta az igényem), ezért szívesen megmondanám nekik, hogy ha megadják azt a többet amit időközben máshonnan kaptam, akkor megyek oda, egyébként nem.
2018. nov. 14. 07:49
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezt csak normális hangnemben kell megírni, hogy idő közben, míg folyt a kiválasztás, kaptál egy magasabb ajánlatot, amennyiben meg tudnak adni bruttó x ezer forintot, úgy elfogadod az állást.

Miért ragaszkodsz amúgy az első céghez?

2018. nov. 14. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ja, az utolsó kérdés akkor tárgytalan. Illetve ne mindegy, hogy mennyivel kevesebbet kapnál az első helyen? 10-20 ezer forinton én még nem is rugóznék, majd kérsz emelést idővel.
2018. nov. 14. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
15% különbség van.
2018. nov. 14. 08:02
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én siman, egy 2 soros email után megkaptam a +20%-ot az ajanlathoz képest. Sávos berigenyt adtam meg és arra hivatkoztam, hogy amikor a berigenyt adtam meg nem ismertem a béren kívüli juttatásokat amik nem voltak túl bőségesen eleresztve a cégnél.
2018. nov. 14. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 TappancsMancs ***** válasza:

Nézzed azt is melyik mennyire jó munkáltató. Egy jobb hely megérhet kicsivel kevesebbet, de vesd össze azzal is neked mennyit számít ez a különbség. Cakli pakli. Megfelelő módon közölheted azt is máshol ennyivel jobb ajánlatot kaptál...


Így talán ahogy írtad nem mondanám, mert furán hangzik:

"az igényednél jobb ajánlat..."

"nem aktuális az előző igényed..."

"ha megadják a többet..."


Mondd meg akkor, hogy ők a szimpatikusabbak...

2018. nov. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!