Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Inkább külföldről hoznak...

Inkább külföldről hoznak munkaerőt de nem emelik a bért?

Figyelt kérdés

Egyre több gyártó és építőipari cég hoz inkább külföldi munkaerőt de nem hajlandó annyit fizetni amennyiért itt maradnának a magyar dolgozók.


Ez normális?



2018. nov. 14. 10:59
1 2
 11/17 TappancsMancs ***** válasza:

Úgy tűnik nem sikerült megérteni. Nem az egyik fele az ami ebben lényeges. Tehát nem csak a fizetés és nem önmagában az árak. Az az arányai.


Mindenki aki rendelkezik némi információval külföldi munkavállalás tekintetében az tudja, hogy nem önmagukban a magasabb nyugati fizetések a lényeg. Hanem, hogy olyan fizetés és ár arányok vannak amiből alap megélhetés után is marad.


Már közismert, hogy nyugaton van ami ugyanennyibe kerül és van ami drágább. A lényeg az, hogy mégis marad évi két nyaralásra és közben ehet amit csak akar.


Kereshetnénk mi 5000 forintot is ha abból rendesen meg lehetne élni. Nem a fizetés számszerű összege számít.

2018. nov. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

"s marad évi két nyaralásra"


És mikor mennénk évi 2x nyaralni? Hiszen jómagyar vállalkozónál nem kapsz szabit 1x se max kiírnak szabira papíron de el nem engednek 1 napra se..

2018. nov. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

"marad évi két nyaralásra"


Magyar vállalkozó nem tud elmenni nyaralni, mert szétlopják a céget, meg tönkremegy percek alatt.

2018. nov. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
41%
Az átlagmagyar vállalkozó örüljön hogy szabadon van mert 10ből 9nek a börtönben lenne a helye!! Egy csaló szemét az összes, végig kéne az országút mellé lógatni az összeset!! ott lennének ott lógnának a bitón az összes oda való! csaló mocskok.
2018. nov. 15. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
utolsó: általánosítani meg egy kalap alá venni a buta emberek szoktak. remélem visszaüt rád a kívánságod, te vagy az aki megérdemli
2018. nov. 16. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
majd ha én is vállalkozó leszek és elcsalok mindent és 4 órába jelentem be vagy be jelentem a 8-10 órában minimálbérért dolgozó embereket majd ha nem adom ki a szabit csak papíron majd ha 10 helyett 20-án fizteek bért-majd ha én is lopok csalok hazudok az embereim kárára-na majd akkor visszaüthet !! Ellenvetés????
2018. nov. 16. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
igen olyan vállalkozó is van amiről te beszélsz utolsó, de azért nem ez a többség, főleg a mostani munkaerőhiányban ilyeneket egyre kevésbé tehetnek meg
2018. nov. 16. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!