Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Sokan miért csak a fizikai...

Sokan miért csak a fizikai munkát tartják "kemény munkának"?

Figyelt kérdés
Attól hogy valaki nem a bányában robotol még lehet fárasztó amit csinál.

2018. nov. 17. 20:29
1 2
 1/11 anonim válasza:
50%
Minden fárasztó! A különbség csak annyi, hogy a szellemi munka jobban ki van fizetve, nyugdíjaztatva még a fizikai munka eldolgoztatja az életed a semmiért. Ezért keményebb!
2018. nov. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
65%
Mert butak es alapvetoen irigyek arra, aki nem ketkezi munkaval keresi a kenyeret, hanem az eszevel. Ez van, nem kell veluk foglalkozni, sose lattak mast, sose fognak mast csinalni, ennyi.
2018. nov. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
67%
Azt szerettem én is, mikor lenyomtam pesten 380-400 kilométert, du 2-től reggel 3-4 ig, csak annyit mondtak: Mit akarsz? Ülsz egész nap a kocsiban.
2018. nov. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%

Nekem eddig a fejlesztőmérnök állásom volt a legfárasztóbb, ha sorba kellene őket állítani, akkor nehézségi sorrendben a lista a következő:


1. fejlesztőmérnök papíron napi 8h, valóságban inkább 14h

2. mezőgazdasági segédmunkás fóliasátorban nyáron (6-tól 18-ig)

3. erdészeti fakitermelő télen napi 10-14h hétvégén is

4. benzinkutas (24h munka 2 nap pihenőnap)+ másnap 5 óra alvás után árufeltöltő (12h) + alkalmi jelleggel segédmunkás hétvégente max. 1 nap

(Fránya hitelre ráfaragtam, fejlesztőmérnök állásom is megszűnt, de visszafizettem!)

5. gyakornok és laboráns

6. diákmunkák

7. laboratóriumi alkalmazott, félig irodista munkakör :)

2018. nov. 18. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
56%
Mert sok a proletár.
2018. nov. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
78%

Vaknak hiába magyarázod a színeket.

Aki végzett életében érdemi szellemi és fizikai munkát is, az nem tesz különbséget.

2018. nov. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
71%
Általában azok mondják ezt (tapasztalataim szerint), akik mindig csak fizikai munkát végeztek életükben, és soha nem foglalkoztatták őket szellemi munkakörben. Mivel nincs róla elképzelésük sem milyen lehet, csak annyit látnak hogy ülsz az irodában a laptop előtt. Amiben persze igazuk van, de ugyan úgy eltudsz benne fáradni. Én 20 éves vagyok, mind a kettőben volt már részem, így a kettő között nem teszek különbséget, mind a két típusú munka máshogy, és más okból nehéz.
2018. nov. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
73%

Első vagyok:

Én a katonaság után egyből a Tsz- el kezdtem! Most pedig 27 éve vagyok a vasútnál vezető jegyvizsgáló. Sétálgatni kell végülis csak, de ebben is ugyanúgy el lehet fáradni, sőt ember undorom is nagyon sokszor van már ami inkább agyilag fáraszt le.

Fizikai munkával főleg ha tartósan űzi valaki akkor azzal tényleg el lehet dolgozni az embernek az életet.

Ha csak magamból indulok ki. A maszek munkáknak hála amiket csináltam szerződésesek mellett, gerinc és ágyék sérvem van 10 éve legalább... Az ágyékom mellett ökölnyi nagyságú bél lóg ki amit ha vissza nyomok akkor olyan hangot ad ki mintha valaki fingana. Már sérv kötőt sem hordok. Műtetni meg nem merem egyszerűen. Nem mellesleg meg akkor ágyat kellene nyomi hónapokig. Amit gyerekek mellett nem lehet... Kell a pénz.

Lehet pontozni lefelé nem igazán érdekel, de a fizikai munka se megbecsülve sem megfizetve nincs.

Megnézném azt az irodai munkást aki hobbiból lemegy edzeni munka után, 500-1000 mázsa tűzi (test) fa pakolás után, hogy mennyi fizikai ereje lenne erre.

Ettől függetlenül valóban ellehet fáradni az egésznapi sétálgatás vagy akár a vezetéstől is. Egyszerűen kimerül az agya mindenkinek. Nekem is!

Viszont továbbra is tartom, hogy különbség van a kettő között!

Én már nem is tudnék elmenni nap számba pl. Tavaly próbáltam nem bírtam lealmát szedni.

Pedig a gazdának is volt gerinc sérve és ha el hiszitek ha nem úgy kúszik a fa alatt műtét után 3 hónappal, hogy a 20 éves infót tanulós kölykök annyira elszégyelték magaukat, hogy többet nem is mentek...

Bár az megkönnyíti a gazda dolgát, hogy neki ez az élete és a főállása. Nem munka mellett szabad időben végzi, de azért a kölyköknek nyári szünet volt... Szóval nem volt mit csinálni nekik, mást.

2018. nov. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
44%

Nevetni fogsz évek óta szellemi munkát végzek, és úgy pihenem magamat ki, hogy építkezésre járok vésni, meg fúrni pakolni. Mert ott nekem nem kell gondolkodni.

A szellemi munkába is bele lehet fásulni, de azt a fizikaiban ki tudod pihenni. Na fordítva ez nem igaz.

2018. nov. 19. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 quicken ***** válasza:
67%

Kemény a fizikai munka de nincs ugy megfizetve mint a szellemi.

meg az igazsàg az hogy hiàba a sok szellemi gondolat és paír a valósàgban a fizikai része az ami létrehozza....

szerintem fordított javadalmazàs lenne a jobb .... a kétkezi melósnak 500 ezer a szelleminek 300....

2020. márc. 27. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!